• +48 731 488 386, 4Home, Zabrze ul. Dąbrowskiego 25/4
 • kontakt@wypozyczalniakarcher.com.pl

Blog Archives

Jak usunąć tapetę za pomocą parownicy (6 łatwych kroków)

Stare tapety mogą sprawić, że Twój dom będzie wyglądał trochę przygnębiająco. Ale z naszą pomocą możesz łatwo usunąć tapetę za pomocą myjki parowej i zainstalować nową tapetę lub przemalować ściany na zupełnie nowy kolor.

Pokażę Ci, jak usunąć tapetę za pomocą pary w kilku prostych krokach.

Parownica do usuwania tapet

Istnieją dwa sposoby usuwania tapety: za pomocą rozpuszczalnika lub parownicy. Używając myjki parowej do usuwania tapet, umieszczasz i przesuwasz przystawkę do usuwania tapet po tapecie na tyle długo, aby rozpuścić klej. Gdy klej osłabnie, użyj szpachelki, aby zeskrobać papier ze ściany.

Jeśli nie chcesz używać pary, możesz użyć do tego rozpuszczalnika jednak jest to rozwiązanie z użyciem silnej chemii.


Kroki usuwania tapety za pomocą parownicy Karcher do tapet

Myjki parowe wydzielają gorącą parę wodną, ​​która wsiąka w tapetę, aby rozpuścić klej.

Ta metoda jest szczególnie skuteczna na grubych tapetach. Najlepiej sprawdzi się również w przypadku papierów, które od bardzo dawna były przytwierdzone do ściany.

Tak więc, jeśli jesteś gotowy na swój steamer, oto jak usunąć starą tapetę za pomocą pary:

 1. Oczyść ścianę i chroń podłogę

Usuń wszystko, co mogłeś przyczepić do ściany, takie jak ramki do zdjęć i obrazy. Oczyść również podłogę i przykryj ją szmatką lub plastikowymi prześcieradłami, aby zapobiec uszkodzeniu dywanu lub podłogi.

Zakryj wszelkie sprzęty elektryczne, przełączniki i gniazda taśmą elektryczną. To ochroni je przed wodą (parą). Podczas usuwania tapety parowcem w pomieszczeniu będzie dużo pary.

 1. Perforuj tapetę

Zrób małe otwory w tapecie, aby umożliwić przenikanie przez nią pary. Możesz to zrobić z papierowym tygrysem. Nie używaj zbyt dużej siły podczas perforacji, aby zapobiec perforacji powierzchni ściany. W szczególności płyty gipsowo-kartonowe mogą mieć brzydkie ślady, jeśli użyjesz zbyt dużej siły.

 1. Zastosuj parę za pomocą myjki parowej z przystawką do tapet

Umieść podkładkę parową swojego urządzenia do gotowania na parze na tapecie, aby umożliwić przenikanie pary i poluzowanie kleju. Przytrzymaj podkładkę wystarczająco długo, aby później łatwiej było zeskrobać papier.

 1. Zeskrob starą tapetę szpachelką

Użyj szpachelki lub specjalistycznego narzędzia do skrobania, aby usunąć tapetę. Nóż do płyt gipsowo-kartonowych przyda się również, jeśli nie masz szpachli.

Jeśli papier nadal przykleja się do ściany, ponownie nałóż przystawkę do parownicy, aby poluzować klej. Następnie zeskrob.

 1. Posprzątaj ścianę

Oczyść ścianę ciepłą wodą i miękką gąbką. Spowoduje to usunięcie pozostałości kleju i śladów tapety. Twoja ściana pozostanie czysta i gotowa do ponownego malowania lub instalacji nowej tapety.

 1. Posprzątaj pokój, aby usunąć bałagan

Gratulacje, skończyłeś usuwanie tapety za pomocą parowca. Teraz nadszedł czas, aby posprzątać bałagan, który para i podarta tapeta stworzyły na podłodze.

Jakiego urządzenia do gotowania na parze?

Na rynku istnieje wiele możliwości odklejania tapet ze ściany.

Jeśli obszar, na którym pracujesz, jest mały, możesz użyć myjki parowej do tkanin lub wielofunkcyjnego ręcznego odkurzacza parowego lub mopa.

Ale jeśli potrzebujesz pracować na dużej powierzchni, możesz wypożyczyć profesjonalną parownicę do tapet. Dobrym, który poleciłbym, jest Karcher DE4002 lub SG4/4 z przystawką do tapet.

admin

9 WSKAZÓWEK DOTYCZĄCYCH POBYTU W HOTELU PRZYJAZNYM ZWIERZĘTOM Z PIESEM

Pobyt w hotelu z psem, kotem czy innym zwierzęciem po raz pierwszy może być trudnym doświadczeniem. Pamiętam nasz pierwszy pobyt w hotelu. Martwiłem się, że może mieć wypadek (mimo że był szkolony w toalecie od lat), a także co pomyślą sobie pracownicy i inni goście.

Na szczęście od tego czasu mieszkaliśmy w dziesiątkach hoteli i nie mieliśmy po drodze żadnych nieprzyjemnych doświadczeń. Zaledwie kilka bliskich telefonów, takich jak jeden hotel, który nie przyjmuje już zwierząt domowych i trochę szczekania w hałaśliwych miejscach, chociaż nigdy nie jest to wystarczające, aby wywołać jakiekolwiek skargi.

Aby pomóc Ci wynegocjować pobyt z psem w hotelu przyjaznym zwierzętom, oto moje wskazówki i zalecenia, od rezerwacji hotelu po unikanie szczekania skarg.

1. Dokładnie sprawdź, czy jest przyjazny dla zwierząt

Ponieważ nie wszystkie hotele przyjmują czworonożnych gości, ważne jest, aby upewnić się, że hotel jest przyjazny dla zwierząt. Wiele hoteli, które dopuszczają zwierzęta domowe, reklamuje to na swoich stronach internetowych. Ewentualnie, jeśli dokonujesz rezerwacji za pośrednictwem strony rezerwacyjnej innej firmy, wykonaj moje kroki, aby znaleźć hotele przyjazne zwierzętom na Booking.com i miejsca przyjazne zwierzętom na Hotels.com.

Jednak zasady mogą się zmienić, a niektóre hotele przyjazne zwierzętom przestają przyjmować zwierzęta. Jeśli to możliwe, dobrze jest sprawdzić jeszcze raz. Jeśli dokonujesz rezerwacji za pośrednictwem strony zewnętrznej, a hotel nie ma strony internetowej lub nie możesz znaleźć na niej zasad dotyczących zwierząt, skontaktuj się bezpośrednio z hotelem. Zadzwoń do nich, wyślij e-mail lub wyślij wiadomość przez platformę rezerwacyjną (po zarezerwowaniu pokoju, który możesz anulować).

We wszystkich moich pobytach w hotelach przyjaznych zwierzętom tylko raz zostałem złapany przez hotel, który już nie akceptuje zwierząt. Hotel zaktualizował swoje zasady na stronie kilka dni po mojej rezerwacji. Na szczęście przyznali się do błędu i pozwolili naszemu psu zostać. Ale to nie był relaksujący pobyt!

2. Sprawdź, czy nie ma żadnych ograniczeń dotyczących zwierząt

Nawet jeśli hotel zezwala na pobyt zwierząt, mogą obowiązywać ograniczenia dotyczące akceptowanych zwierząt. Na początek większość hoteli przyjaznych zwierzętom zezwala tylko na psy i koty, a może tylko na psy (przepraszam właścicieli kotów!) Zapomnij o zabraniu ze sobą węża.

Inne powszechne ograniczenia to maksymalna waga (czasami tak niska jak 5 kg lub 11 funtów), maksymalna liczba zwierząt w pokoju (często tylko jedno lub dwa), a nawet ograniczenia rasowe. Wiele hoteli przyjaznych zwierzętom obejmuje te różne warunki ogólną klauzulą ​​„zwierzęta są akceptowane na życzenie”.

Aby poznać pełne warunki dla czworonożnych gości i czy Twój własny zwierzak jest mile widziany, konieczne są dalsze sprawdzenia. Strona hotelu może zawierać pełną politykę dotyczącą zwierząt domowych. Często sieci hotelowe stosują tę samą zasadę dla wszystkich swoich hoteli.

Ewentualnie skontaktuj się bezpośrednio z hotelem. Zadzwoń do recepcji hotelu, wyślij e-mail lub wyślij wiadomość przez platformę rezerwacyjną. Dla wielu właścicieli zwierząt najłatwiejsza i najwygodniejsza jest bezpośrednia rezerwacja.

3. Dowiedz się, jaka jest opłata za zwierzę

Hotele różnią się znacznie pod względem tego, czy pobierają opłatę za zwierzę. Istnieje wiele hoteli i całych sieci hotelowych, które umożliwiają zwierzętom pobyt za darmo. Z drugiej strony niektóre hotele pobierają dość wysokie opłaty za zwierzęta domowe, w szczególności hotele luksusowe, ale także niektóre zwykłe hotele.

Opłatę za zwierzę można pobierać na wiele sposobów. Opłaty za zwierzęta są najczęściej pobierane za noc za zwierzę (zakładając, że możesz zabrać ze sobą kilka zwierząt) lub stałą opłatę za noc, niezależnie od liczby zwierząt. Z drugiej strony, niektóre hotele pobierają ustaloną kwotę za pobyt, co odzwierciedla fakt, że dodatkowe sprzątanie naliczane jest tylko raz na koniec pobytu. Opłata ta może być tania, jeśli zostaniesz na tydzień, ale bardzo droga, jeśli zostaniesz tylko na jedną noc. Inną możliwością jest opłata za dobę, ale z czapką za pobyt.

Często opłaty za zwierzęta pobierane przez hotele nie są ujawniane.

Biorąc pod uwagę, jak bardzo mogą się różnić opłaty, radzę sprawdzić z wyprzedzeniem, gdy zapytasz o jakiekolwiek ograniczenia dotyczące zwierząt. Jeśli masz pewność, że będą niskie, możesz poczekać i dowiedzieć się w hotelu, ale istnieje szansa na szok.

4. Zarezerwuj pokój przyjazny zwierzętom

Tylko dlatego, że hotel zezwala na pobyt zwierząt domowych i twierdzi, że jest przyjazny zwierzętom, nie oznacza, że ​​zwierzęta mogą przebywać we wszystkich pokojach. Zwierzęta mogą przebywać tylko w wyznaczonych pokojach przyjaznych zwierzętom.

Odkryłem, że jest to bardziej powszechne w częściach świata, gdzie nie tak wiele hoteli jest przyjaznych zwierzętom, takich jak Australia, ale natknąłem się na to również w Europie. Liczba przydzielonych pokoi może się różnić, od całej kategorii pokoju do zaledwie kilku pokoi.

W przypadku rezerwacji na stronie Hotels.com należy dwukrotnie sprawdzić drobny drukw przypadku tekstu „Pokoje przyjazne zwierzętom można zamówić, kontaktując się z obiektem pod numerem podanym w potwierdzeniu rezerwacji”. Muszę przyznać, że zazwyczaj nie dzwoniłam do hotelu (często podróżowałam po krajach, w których nie mówię w lokalnym języku). Zamiast tego zazwyczaj dodaję specjalną prośbę do mojej rezerwacji, stwierdzając, że podróżuję z psem i potrzebuję pokoju przyjaznego zwierzętom. Nie zostałem jeszcze złapany, chociaż przez pewien czas moja prośba prawdopodobnie zaginęła przed odprawą.

Jeśli dokonujesz rezerwacji bezpośrednio w hotelu, rezerwacja przez telefon (zamiast na stronie internetowej hotelu) jest często najłatwiejsza. W ten sposób możesz poprosić o pokój przyjazny zwierzętom jednocześnie pytając o inne szczegóły. Niektóre hotele w krajach takich jak Australia przyjmują rezerwacje pokoi przyjaznych zwierzętom tylko przez telefon.

5. Spakuj legowisko, miski i jedzenie swojego zwierzaka

Podczas gdy niektóre hotele zapewniają zaopatrzenie dla Twojego zwierzaka, od łóżek i misek po posiłki i smakołyki, większość hoteli nie oferuje tych przedmiotów. Z mojego doświadczenia wynika, że ​​zazwyczaj tylko luksusowe hotele oferują te przyjazne zwierzętom dodatki, chociaż niektóre hotele mogą oferować niektóre lub wszystkie z nich na życzenie.

Generalnie uważam, że najlepiej jest zabrać ze sobą wszystko, czego zwykle używa Twój zwierzak w domu, zakładając, że masz miejsce. Oprócz omówienia typowego scenariusza, w którym te przedmioty nie są dostarczane, zwierzę może czuć się bardziej komfortowo jedząc zwykłe jedzenie, pijąc z normalnej miski, śpiąc we własnym łóżku. To dla nich dziwne środowisko, gdy pierwszy raz przebywają w hotelu, a utrzymanie tych samych elementów może sprawić, że Twój pupil poczuje się bardziej jak w domu.

Dodatkowo zaleca się, aby nie wprowadzać nagłych zmian w diecie swojego zwierzaka. Specjalny smakołyk jest zwykle w porządku, ale cała miska innego jedzenia może zdenerwować ich brzuch.

6. Niech recepcjonistka wie, że masz psa

Przy meldowaniu się w hotelu z psem zawsze informuję recepcję, że podróżuję z psem. Może być oczywiste, że przebywasz z psem, jeśli trzymasz go na smyczy. Ale mogą być w twoim samochodzie z resztą rodziny lub recepcjonistka może nie przyglądać się zbyt uważnie przewoźnikowi podróżnemu, który trzymasz.

Jeśli hotel akceptuje zwierzęta tylko w określonych pokojach, zapewnią Ci pokój przyjazny dla zwierząt, co czasami odbywa się tylko podczas zameldowania. Obejmuje to również możliwość, że Twoje specjalne życzenie zniknęło z Twojej rezerwacji.

Czasami hotel będzie miał również listę zasad dotyczących zwierząt, które przekażą Tobie. Możesz zostać poproszony o podpisanie formularza stwierdzającego, że będziesz przestrzegać hotelowej polityki dotyczącej zwierząt, być może również przedstawiając dowód rejestracji lub szczepień swojego zwierzaka.

7. Przestrzegaj Regulaminu Hotelu

Poza warunkami dotyczącymi rodzaju i liczby zwierząt, które mogą przebywać, hotele mogą również określać zasady dotyczące tego, co zwierzę może, a czego nie może robić podczas pobytu. Niektóre z najczęstszych zasad to:

• Czy zwierzęta są dozwolone w części restauracyjnej i barowej hotelu?

• Czy zwierzęta mogą być pozostawione w pokoju bez opieki?

• Procedury rezerwacji utrzymania domu podczas pobytu ze zwierzęciem

• Gdzie zabrać zwierzaka, aby zrobić kupę i siku?

• Czy zwierzęta mogą przebywać na meblach lub łóżkach?

Zgodnie z ogólną zasadą, psy powinny być zawsze trzymane na smyczy podczas przechodzenia przez części wspólne hotelu, nie wspominając o przejściu przez parking.

8. Pozostawianie zwierzaka w swoim pokoju

To, czy zwierzę może zostać pozostawione samemu w pokoju, zależy od hotelu. Najczęściej zwierzęta są wyraźnie proszone o nie pozostawianie ich bez opieki w twoim pokoju lub zakłada się, że tego nie zrobisz. Chociaż czasami zdarzają się wyjątki na krótkie okresy, takie jak spożywanie posiłków na śniadanie w hotelu.

Jeśli możesz zostawić swojego zwierzaka w swoim pokoju, dokładnie zastanów się, czy Twojemu zwierzakowi również nie odpowiada ta aranżacja. Jeśli Twój zwierzak jest przyzwyczajony do bycia samotnym w Twoim mieszkaniu i czuje się komfortowo przebywając w obcym miejscu, może to być odpowiednie. Przebywając ze swoim pupilem po raz pierwszy w hotelu, nie myśl o tym.

Jeśli otrzymałeś tabliczkę na drzwi mówiącą, że mój zwierzak lub pies został w pokoju, zostaw to na drzwiach. Ewentualnie zostaw zwykły znak „nie przeszkadzać” na drzwiach. Być może będziesz musiał również poczynić specjalne ustalenia dotyczące prowadzenia domu lub zrezygnować z prowadzenia domu.

9. Utrzymuj szczekanie do minimum

Nierealistyczne jest oczekiwanie, że pies będzie przez cały czas absolutnie cichy, tak jak gdybyś mieszkał z dzieckiem, nie możesz oczekiwać, że zawsze będzie cichy. Ale powinieneś starać się ograniczyć szczekanie psa do minimum podczas pobytu w hotelu. Szczekanie może nieść, a inni goście będą narzekać na ciągłe szczekanie.

Bądź świadomy tego, co pociąga Twojego psa i jego temperament. Jeśli wiesz, że Twój pies często szczeka na dźwięki z zewnątrz, poproś recepcję o cichy pokój, najlepiej nie obok windy lub baru. Jeśli recenzje hotelu narzekają na cienkie jak papier ściany i duży hałas, wybierz inny hotel.

Wiele hoteli, które przyjmują zwierzęta w dzisiejszych czasach, mają łatwe do czyszczenia drewniane podłogi, a nie dywan. Może to powodować hałas od ludzi chodzących po pokoju nad tobą. W szczególności stwierdziłem, że tak jest w przypadku sieci budżetowych. W tym przypadku poproś o pokój na najwyższym piętrze.

Inną sztuczką, którą zastosowałem również z moim psem, który jest nieco podatny na szczekanie na hałasy z zewnątrz, jest włączenie telewizora w pokoju. Nawet przy niskim poziomie głośności wystarczy wyciszyć niektóre odgłosy z korytarza.

admin

Zalanie, powódź czy czyszczenie oczka wodnego, mycie basenu?

Tak te wszystkie zadania można wykonać przy pomocy odkurzacza do wody z pompą.

Burze za oknami bardzo często wiążą się z podtopieniami, zbyt wysokim poziomem wody itp. Dlatego po burzy pamiętajmy o tym aby zadbać o właściwe pozbycie się wody.

Odkurzacze, które pozwalają na wypompowanie wody to urządzenie o szerokim zakresie wykorzystań.

Odkurzacze do wody z pompą pozwalają na:

 • wypompowanie wody z piwnicy, domu, mieszkaniu po zalaniu
 • usunięciu zabrudzeń z oczka wodnego poprzez przepompowanie wody i przefiltrowanie wody
 • usunięcie zabrudzeń z dna basenu poprzez zebranie wody z dna wraz z zabrudzeniami orze po przefiltrowaniu przez filtr ponownym przelaniu do basenu
 • wypompowaniu wody z fontanny
 • inny rodzaj prac, który wymaga szybkiego pozbycia się wody z trudno dostępnych miejsc.

W naszej ofercie posiadamy odkurzacze

Karcher NT 611K

Oraz odkurzacze PondVac – specjalistyczne odkurzacze do oczek wodnych itp.

Jak działają takie odkurzacze do czyszczenia oczek wodnych i basenów?

Wystarczy zobaczyć filmik tutaj i wszystko staje się zrozumiałe.

Wynajem odkurzaczy do czyszczenia oczek wodnych Zabrze

Wynajem odkurzaczy do odsysania wody Zabrze

admin

Odkurzacze do odsysania wody po zalaniach z pompą i wężem do 50m.

Odkurzacze do ciągłej pracy z odsysaniem wody pozwalają na ciągłe zasysanie wody i jej wyrzucenie np. do kanalizacji w trybie ciągłym.

Jak to działa?

Woda jest zasysana do zbiornika odkurzacza.

A w momencie jak zbiornik jest pewny następuje włączenie pompy, która wypompowuje wodę np. do kanalizacji.

Pompa sprawia, że praca może iść znacznie szybciej i wydajniej.

Wynajmij odkurzacz na RentTools.pl

admin
Czyszczenie okien parownicą

Czyszczenie i odtłuszczanie okien. Wynajmij parownicę i ciesz się czystymi oknami w swoim domu.

Czyszczenie okien po zimie parownicą to nie tylko czyste okna ale również odtłuszczone okna. Parownica ze specjalną ssawką do czyszczenia okien pozwoli na skuteczne usunięcie wszelkiego rodzaju zabrudzeń z szyb. Sadza, kurz, pył oraz inna zabrudzenia.

Nasza firma zajmuje się wynajmem profesjonalnego sprzętu do czyszczenia wszelkiego rodzaju powierzchni. Odkurzacze piorące, odkurzacze przemysłowe oraz parownice to tylko niektóre z urządzeń, których wynajmem się zajmujemy.

Nasza firma to specjaliści od czyszczenia. Zapraszamy do kontaktu i wynajmu.

Przetestuj sam.

admin

Jak czyścić kasetony winylowe

Jak czyścić kasetony winylowe?

Jeśli chcesz, aby baner winylowy był wyświetlany przez długi czas, ważne jest, aby zrozumieć, jak go wyczyścić, aby był piękny. Nasze popularne banery winylowe w banerach za pół ceny mogą zwrócić uwagę na Twoją firmę i sprawić, że klienci – i przychody – napływają. Ostatecznie utrzymanie banera w czystości daje najlepsze możliwe pierwsze wrażenie. Winyl jest wykonany z tworzywa sztucznego znanego jako PVC (polichlorek winylu). Jest trwały i odporny na wilgoć i wilgoć. Chociaż czyszczenie winylu jest łatwe, ważne jest, aby używać odpowiednich produktów, aby skutecznie chronić swój wydruk.

Jak czyścić baner winylowy?

Do czyszczenia baneru winylowego zalecamy użycie łagodnej mieszanki wody z mydłem i nieściernej szmatki. Należy postępować delikatnie i nie szorować banera, ponieważ może to spowodować uszkodzenie atramentu. Upewnij się również, że baner jest dokładnie wypłukany wodą i upewnij się, że jest całkowicie suchy przed przechowywaniem. Unikaj składania go, ponieważ może to spowodować uszkodzenie wydruku. Przechowuj swój niestandardowy baner winylowy w pojemniku oraz w suchym i chłodnym miejscu z dala od słońca.

Czego NIE używać podczas czyszczenia banera:

Nigdy nie używaj detergentów ani innych agresywnych roztworów, ponieważ mogą one łatwo zniszczyć kolorowy wydruk. Unikaj gąbek czyszczących i / lub jakichkolwiek materiałów ściernych. Nie używaj żadnych rozpuszczalników podczas czyszczenia niestandardowego banera winylowego. Pełnokolorowy baner przetrzyj wilgotną i miękką ściereczką, np. Ściereczką z mikrofibry, zwracając uwagę, aby podczas czyszczenia nie używać ściereczek ani ręczników papierowych. Nie szoruj banera, bo może to również uszkodzić wydruk.

Przechowywanie banera:

Najczęstszym sposobem przechowywania banera jest zachowanie opakowania, w którym został wysłany. Jeśli baner został dostarczony z papierem ochronnym, zachowaj go i umieść na zadrukowanej stronie banera przed zwinięciem. Jeśli nie masz oryginalnego opakowania, spróbuj przechowywać baner tak, aby tusz nie dotykał innych części tuszu, aby tusz nie ścierał się ani nie przyklejał do siebie. Jest to szczególnie prawdziwe w cieplejsze dni (80 stopni Fahrenheita lub więcej).

Inne pytania dotyczące banerów? – Skontaktuj się z nami!

Tutaj, w banerach za pół ceny, jesteśmy zobowiązani do dostarczania naszym klientom kompleksowych usług banerowych o wysokiej jakości, kiedy tylko jest to możliwe. Ponieważ uwielbiamy banery winylowe, chcemy mieć pewność, że każdy może dbać o swoje banery tak samo jak my. Niezależnie od tego, czy chcesz posprzątać stary baner, czy zamówić nowy, chętnie się z Tobą skontaktujemy. Skontaktuj się z naszym zespołem już dziś!

admin

Wysuszyć przed odbudową

Problem: drewno zanurzone w wodzie wchłonie dużą ilość wody. Zbyt szybka odbudowa po powodzi może powodować ciągłe problemy, takie jak rozwój pleśni, inwazje owadów oraz niszczenie drewna i okładzin ściennych.
Jak długo? Aż wyschnie? Może minąć kilka tygodni, zanim drewno wystarczająco wyschnie, zanim zamknie ścianę. Czas schnięcia będzie różny w zależności od początkowej zawartości wilgoci i warunków suszenia.
Jak mogę sprawdzić, czy jest wystarczająco sucha? Sprawdź to za pomocą miernika wilgotności drewna. Drewno powinno mieć wilgotność mniejszą niż 15 procent, zanim płyta gipsowo-kartonowa, panele lub inne pokrycia zostaną umieszczone na drewnie. Osoby zrób to sam mogą pożyczyć lub wynająć licznik ze sklepu z narzędziami lub składowiska drewna. Renttools.pl mają mierniki na wynajem, które pozwolą sprawdzić. Jeśli wykonawca wykonuje pracę, właściciel domu powinien poprosić wykonawcę o sprawdzenie miernikiem, czy drewno jest suche.
Jedynym dokładnym sposobem pomiaru wilgotności drewna jest użycie miernika wilgotności drewna.


Jak mogę wysuszyć rzeczy?
Wentylacja. Wentylacja jest zwykle najlepszym sposobem na wysuszenie rzeczy i może usunąć kilka galonów wody dziennie. Zapewnij wejście i otwór wylotowy dla powietrza, aby promować wentylację krzyżową. Umieść wentylator w oknie lub drzwiach z wentylatorem na zewnątrz. Resztę otworu uszczelnij tekturą, sklejką lub kocami, aby wentylator mógł wytworzyć próżnię. Użyj wentylatorów do cyrkulacji powietrza po mokrych powierzchniach. Skieruj fanów w rogi lub inne ukryte obszary.
Ciepło. Ciepło zwiększa zdolność powietrza do zatrzymywania wilgoci. Użyj pieca lub dużych grzejników do ogrzania powietrza. Małe grzejniki będą miały niewielki wpływ. Gdy drewno staje się bardziej suche, pomocne może być ogrzanie domu przez kilka godzin, a następnie przewietrzenie, aby zamienić wilgotne powietrze na suche.
Osuszacze. Osuszacz można zastosować, jeśli powietrze na zewnątrz jest wilgotne. Osuszacze działają najskuteczniej w wysokich temperaturach. Przy 20 stopniach i 70 procentach wilgotności względnej większość osuszaczy usuwa z powietrza 1-2 litry wody na godzinę.

admin

Czy osuszacze powietrza i wentylatory przepływu powietrza pomogą osuszyć moją własność po wystąpieniu zalania lub zalania?

Jeśli Twoja nieruchomość stała się ostatnio ofiarą szkód spowodowanych przez wodę lub powodzi z powodu pęknięcia rury, burzy lub innych nieplanowanych zdarzeń, będziesz chciał podjąć natychmiastowe działania, aby zatrzymać źródło wody i poświęcić czas na usunięcie nadmiaru woda z terenu.


Jak szybko muszę działać po zalaniu lub zalaniu?
W przypadku szkód spowodowanych przez wodę wymagane jest szybkie działanie, aby wszelkie szkody materialne były minimalne. Pleśń może pojawić się już 24 godziny po wystąpieniu szkód spowodowanych przez wodę, dlatego konieczne jest szybkie podjęcie działań i przewietrzenie dotkniętego obszaru. Stosowanie środków wspomagających przepływ powietrza, zwanych również wentylatorami osuszającymi i osuszaczami, może pomóc zmniejszyć wszelkie szkody spowodowane przez wodę, jakich doznała posiadłość.
O urządzeniach wspomagających przepływ powietrza i osuszaczach
Środki wspomagające przepływ powietrza należą do jednych z najskuteczniejszych sposobów jak najszybszego usuwania pozostałości wilgoci z nasyconych ścian i podłóg oraz wszelkich przemoczonych artykułów. Nauka stojąca za używaniem wentylatora przepływu powietrza jest dość prosta. Powietrze z wentylatora wydmuchuje wilgotne powietrze i umożliwia zastąpienie go suchym powietrzem. Im więcej krąży powietrza, tym lepiej. Suche powietrze ma zdolność pochłaniania nadmiaru wilgoci w procesie zdmuchiwania go przez wentylator suszący, wspomagając tym samym proces usuwania wilgoci z powietrza. Gdy wentylator suszący usunie całą wilgoć z podłóg, sufitów i płyt kartonowo-gipsowych, osuszacz można uruchomić.
Osuszacz zbierze nadmiar wilgoci z powietrza i usunie go. Osuszacze powietrza są ważnym krokiem w usuwaniu nadmiaru wody. Nawet jeśli nie widzisz już wody, nie oznacza to, że jej nie ma. Osuszacz wspomaga skraplanie pary wodnej w powietrzu i zbieranie skroplonej wody w zbiorniku. Dodatkowo redukcja pary wodnej będzie sprzyjać procesowi parowania, aby pomóc w usuwaniu wilgoci z powietrza.
Korzystając ze wspomagaczy przepływu powietrza i osuszaczy jako sposobu wentylacji dotkniętego obszaru, należy pamiętać, że problemy mogą wystąpić, jeśli masz zbyt duży lub zbyt mały ruch powietrza i niewystarczające osuszanie. To samo można powiedzieć o odwrotnej sytuacji, gdy osuszanie jest zbyt duże. Aby odpowiednio zająć się szkodami spowodowanymi przez zalanie, ważne jest, aby skontaktować się z profesjonalnym zespołem zajmującym się renowacją mienia, aby upewnić się, że główne źródło wody jest odpowiednio zadbane, co pozwoli profesjonalistom ocenić Twoją sytuację i zarządzać nią. Nasi wyszkoleni technicy i inspektorzy natychmiast zareagują na wypadek szkód spowodowanych przez wodę na Twojej nieruchomości. Opracujemy plan naprawy, a następnie zrekonstruujemy i przywrócimy nieruchomość do stanu sprzed powodzi.

Wynajmujemy osuszacze oraz zajmujemy się profesjonalnym osuszaniem domów, budynków, nieruchomości po zalaniach.

admin

Jak działa osuszacz powietrza?

Uwzględniamy produkty, które naszym zdaniem są przydatne dla naszych klientów i rozwijamy asortyment dostępny w naszym punkcie w Zabrzu.

Oto nasz proces działania osuszacza powietrza.
Osuszacz to urządzenie, które usuwa wilgoć z powietrza w domu.
Jeśli Ty lub członkowie Twojej rodziny macie astmę lub alergie, osuszacz może pomóc złagodzić objawy i ułatwić oddychanie.

Zastosowania osuszacza i korzyści zdrowotne
Być może pamiętasz cykl wodny z przedmiotów ścisłych w szkole podstawowej: parowanie, kondensacja i opady. Możesz nie zdawać sobie sprawy z tego, że cykl wodny zawsze zachodzi w powietrzu, którym oddychasz, nawet gdy spędzasz czas w środku.
„Wilgotność” jest miarą pary wodnej w powietrzu. Osuszacze usuwają lub minimalizują tę parę wodną.
Osuszacze pomagają zmniejszyć objawy alergii
Alergeny środowiskowe mogą powodować objawy, takie jak:
• świszczący oddech
• kichanie
• ból w klatce piersiowej
• podrażnienie oka
• swędzący
Typowe wyzwalacze alergii obejmują:
• pleśń
• roztocza
• pyłki
• sierść zwierząt

Osuszanie powietrza w domu ogranicza liczbę wyzwalaczy do minimum.
W szczególności roztocza, aby przetrwać i rozmnażać się, potrzebują poziomu wilgotności względnej 65%. Jest to poziom, którym można łatwo zarządzać za pomocą osuszacza.


Osuszanie powietrza ogranicza również rozwój pleśni.
Osuszacze mogą pomóc w kontrolowaniu astmy
Wilgoć w powietrzu staje się cięższa i często trudniejsza do oddychania. Dlatego środowisko o dużej wilgotności może być trudne dla osób z astmą.
Osuszacz może ułatwić oddychanie i wydychanie przez płuca. Znika parność, a powietrze jest chłodniejsze i wygodniejsze.

Według badania z 2013 r. Niewiele jest dowodów na poparcie stosowania osuszacza jako rzeczywistego leczenia przewlekłej astmy, ale nie ma również dowodów na to, że wypróbowanie osuszacza może mieć niekorzystny wpływ.
Osuszacze powietrza mogą stworzyć zdrowsze środowisko eliminując pleśń i kurz, eliminujesz także najeźdźców, takich jak rybiki, karaluchy i pająki. Niższe poziomy wilgotności mogą również przynosić korzyści osobom chorym na POChP.
Jeśli mieszkasz w naturalnie wilgotnym klimacie, osuszacz może również ochłodzić Twój dom i zmniejszyć zużycie klimatyzatora.

Jak działa osuszacz
Osuszacz działa na zasadzie zasysania ciepłego powietrza do wężownic za pośrednictwem wentylatora. Ciepłe powietrze kurczy się, gdy jest przepuszczane przez wężownice chłodzące maszyny, a skropliny pozostają wewnątrz osuszacza.
Gdy ta kondensacja zbiera się, jedna kropla wody na raz, wpada do zbiornika magazynowego podłączonego do osuszacza. Chłodniejsze, bardziej suche powietrze jest następnie wypuszczane z powrotem do domu przez drugą stronę maszyny.
Twój osuszacz powinien być w stanie obniżyć wilgotność powietrza do wilgotności względnej od 30 do 50 procent. Wiele osuszaczy jest wyposażonych w miernik, który mierzy wilgotność względną w miejscu, w którym jest umieszczony w domu, i można ustawić wilgotność na żądany procent.


Potencjalne skutki uboczne stosowania osuszacza
Osuszacz może nie działać w ten sam sposób dla wszystkich. Istnieje kilka potencjalnych skutków ubocznych używania jednego z nich w Twojej przestrzeni.
Osuszacze czynią powietrze bardziej suchym. Jeśli mieszkasz w już suchym klimacie (takim jak pustynia lub obszar na dużej wysokości) lub używasz gazu lub energii elektrycznej do ogrzewania domu, osuszacz może nie być potrzebny.
Warunki takie jak zapalenie płuc mogą się pogorszyć, jeśli powietrze jest zbyt suche.
Twoja skóra i włosy również mogą zostać dotknięte, jeśli twój dom stanie się suchym miejscem. Osoby z egzemą (atopowym zapaleniem skóry) mogą być szczególnie podatne na nawroty w suchym środowisku.
Korzystając z osuszacza, możesz szczególnie uważać na nawodnienie.
Jeśli masz suchy kaszel lub zatkany nos, uruchomienie osuszacza może przynieść więcej szkody niż pożytku.


Znaki, że może być potrzebny osuszacz
Osuszacze działają najlepiej w miejscach, w których gromadzi się wilgotne powietrze, takich jak piwnice. Znaki, które warto rozważyć przy zakupie osuszacza, to:
• Każdy w domu ma przedłużający się sezon alergii rok po roku.
• Niedawno się przeprowadziłeś i wydaje się, że alergie nasilają się częściej lub gorzej niż kiedyś.
• W miejscu Twojego domu, w którym często spędzasz czas, utrzymuje się długotrwały zapach wilgoci.
• Twoja przestrzeń doświadcza wycieku wody po silnych opadach deszczu.
• Zauważasz parne powietrze w swoim domu, kiedy jesteś w całości, co oznacza, że ​​rzeczywiście widzisz parę wodną w powietrzu.
• Każdy w domu ma alergię na roztocza.
• Zauważyłeś wzrost liczby niepożądanych szkodników, takich jak pająki, karaluchy, ćmy lub rybiki.
• Twoje ubrania pachną wilgocią lub pleśnią, nawet jeśli zostały świeżo uprane.
• Masz uporczywe objawy chorób układu oddechowego, takie jak kaszel i katar.

Gdzie wynająć osuszacz
Możesz wynająć osuszacz kondensacyjny w Zabrzu w naszej wypożyczalni lub w Katowicach.
Przed wynajmem musisz wiedzieć:
• jakiego rozmiaru zbiornika szukasz (ile wody osuszacz zbiera na raz, zanim będziesz musiał go opróżnić)
• jaki zakres wilgotności może kontrolować urządzenie


Możesz także chcieć obliczyć koszty energii związane z urządzeniem przed jego zakupem.

admin

Czyszczenie fug parownicą bez chemii! – zapraszamy do wynajmu.

Każdy wie, że użycie ciepłej wody w procesie mycia przyśpieszy czyszczenie i pomoże w usunięciu nawet tłustych plam.

Co zatem jest lepszego od gorącej wody? Jeszcze gorętsza woda czyli para nawet 150 stopni!

Jak wyczyścić fugi

Zamiast truć się chemią, wystarczy wynająć myjkę parową Karcher w jednym z naszych punktów w Zabrzu, Katowicach, Rzeszowie czy Rumi (obok Gdyni).

Jak działa para?

Silny strumień pary pozwala na rozbicie brudu i usunięcie nawet najsilniejszych zabrudzeń z gresu, ceramiki oraz armatury.

Zapraszamy do wynajmu.

admin
Zadzwoń