• +48 731 488 386, 4Home, Zabrze ul. Dąbrowskiego 25/4
 • kontakt@wypozyczalniakarcher.com.pl

Blog Archives

Mycie paneli w Zabrzu

Twój nowy system słoneczny wymaga bardzo niewielkiej konserwacji, ale czysty panel słoneczny jest znacznie bardziej wydajny niż brudny lub zakurzony.


Przewodnik krok po kroku dotyczący czyszczenia paneli słonecznych

Całkowicie wyłącz system.

Twój system powinien zostać całkowicie wyłączony przed czyszczeniem zgodnie z procedurą wyłączania wymienioną w instrukcji obsługi lub instrukcji obsługi producenta falownika. Systemy DC będą musiały zostać całkowicie wyłączone. Systemy AC należy wyłączyć za pomocą głównego wyłącznika zasilania słonecznego.
Odłącz lub zablokuj wszelkie zbieranie wody deszczowej lub rynny.

Tam, gdzie zbiorniki na deszczówkę są zainstalowane i podłączone do systemu rynnowego, należy je tymczasowo odłączyć lub odciąć od rynien, aby upewnić się, że brudna woda nie spływa do zbiornika.

Wybierz chłodną, ​​łagodną porę dnia.

Połączenie gorącego szkła na panelach i zimnej wody może zwiększyć ryzyko pęknięć spowodowanych nagłą zmianą temperatury. Dodatkowo, jeśli gorące słońce pada na panele, każda użyta woda może szybko wyparować i pozostawić brudne ślady – niwecząc całą twoją ciężką pracę! Chłodny, wczesny poranek to szczególnie dobry czas na sprzątanie. Rosa, która osiadła na panelach przez noc, mogła zmiękczyć brud i brud, co oznacza, że ​​będziesz potrzebować mniej wody i energii do czyszczenia paneli słonecznych. Jeśli nie możesz poradzić sobie z wczesnym rankiem, pochmurny dzień lub łagodny, chłodny wieczór to również idealny czas na czyszczenie paneli słonecznych.

Jeśli to możliwe, wyczyść panele z ziemi.

Ze względów bezpieczeństwa rozsądnie jest wyczyścić panele z ziemi, jeśli to możliwe. Użyj węża, aby skierować wodę na panele. Użyj węża z odpowiednią dyszą, aby strumień wody mógł dotrzeć do paneli. Najlepiej użyć wody demineralizowanej.

Upewnij się, że kierujesz wodę tylko na górną część paneli słonecznych.

Chociaż może się zdarzyć, że trochę wody dotknie tylnej części paneli, nie należy celowo kierować wody na tył paneli lub do szczeliny między panelami a dachem.
W przypadku uporczywych zabrudzeń użyj miękkiej szmatki i łagodnego mydła.

Nie musisz inwestować w żadne wymyślne środki czyszczące: wynająć sprzęt do czyszczenia paneli - filtr wody, szczotką oraz kij teleskopowy od 7 do 12m. Dobrej jakości miękka szczotka w połączeniu z długim przedłużeniem, mogą stworzyć idealne narzędzie - i bezpiecznie utrzymać Cię na ziemi.
Nie próbuj wspinać się na dach bez odpowiedniego sprzętu zabezpieczającego.

Korzystanie z wody zwiększa ryzyko pracy na dachu. Dach może stać się dość śliski, gdy do czyszczenia używana jest woda. Jeśli czyszczenie paneli z ziemi nie jest możliwe, nie próbuj wchodzić na dach, chyba że masz odpowiedni sprzęt bezpieczeństwa i przeszkolenie. Dla własnego bezpieczeństwa najlepiej zatrudnić odpowiednio wykwalifikowanego profesjonalnego sprzątacza.
admin

Doczyszczanie posadzki z płytek gresowych.

Jak doczyścić posadzkę i jakie błędy najczęściej są popełniane w czasie czyszczenia posadzki?

Czemu posadzka po próbie doczyszczenia brudzi się znacznie szybciej? Jak nie dopuścić do tego i doczyścić trwale posadzkę?

admin

Jakie są rodzaje szorowarek? Do czego używa się szorowarki typu automat szorująco zbierającej?

Szorowarki automatyczne służą do czyszczenia posadzek. Potrafią w jednym przejściu podać środek, przeszorować posadzkę z jednoczesnym zebraniem rozpuszczonego w wodzie brudu.

Dzięki takiemu podejściu posadzka zostaje oczyszczona i wysuszona w jednym przejściu co zapewne doskonale pomaga w utrzymaniu czystości w każdego rodzaju obiekcie. Od szpitala z posadzką z gresu poprzez

Szorowarki dzielimy na:

 • mikro,
 • małe,
 • standard,
 • rydwan
 • fotelem operatora.

W przypadku wszystkich zasada działania jest taka sama, podaje roztwór czyszczący, szoruje, odsysa.

Rozmiar szorowarki to tylko kwestia wielkości czyszczonych powierzchni oraz wydajność czyszczenia. Duża szorowarka z fotelem operatora wykona do 4000m2/h, a mikro wykonają do 500m2/h.

Podział ze względu na rodzaj zasilania czyli akumulatorowe lub zasilane przez 230V z gniazdka.

admin

Co musisz wiedzieć o kempingu w namiocie na dachu?

Można sobie wyobrazić namiot na dachu – spanie na dachu samochodu. Możesz nawet nazwać go namiotem rozkładanym lub namiotem na dachu samochodu. Wyobraź sobie, że z namiotem na dachu możesz spać w dowolnym miejscu i z dala od przerażających czołgów. Atrakcyjność namiotu na dachu sprawia, że ​​jest on idealny dla osób szukających komfortu i wygody.


Ale czy to dla ciebie? Zawsze możesz wypożyczyć namiot dachowy i przetestować go w podróży. Jeśli jesteś nowy na kempingu na dachu samochodu, oto, co musisz wiedzieć, aby zacząć.
Pojawienie się technologii pozwala znaleźć różne marki, rozmiary, dodatki i materiały. Przede wszystkim namioty dachowe z biegiem lat wyraźnie stały się bardziej przyjazne dla budżetu.


Plusy i minusy namiotów na dachu
Myślisz, że to wszystko jest bezproblemowe? Namioty na dachu mogą być w dzisiejszych czasach doskonałą alternatywą dla kampera, przypczepy. Z namiotem na dachu możesz znaleźć się w bezpiecznej bańce na dachu swojego samochodu, aby uzyskać lepszy punkt obserwacyjny.


Plusy namiotu dachowego
•    Możliwość biwakowania w dowolnym miejscu. Niezależnie od tego, czy chcesz biwakować na odległym odludziu, zimnym froncie, czy na tyłach domu, namiot na dachu umożliwia biwakowanie w dowolnym miejscu.
• Łatwe ustawienie. Namioty dachowe można łatwo zamocować i ustawić na dachu pojazdu, o ile spełniasz jego wymagania. Wsiadanie może być bezstresowe, a po chłodnym umieszczeniu go na dachu samochodu możesz szybko rozłożyć kilka pasów, drabinę i kijki.
•    Zapewnia komfort. Większość materacy zawiera najwyższej jakości piankę, która zapewnia wystarczającą ilość siatki, wentylację i wsparcie. Co więcej, możesz spać z dala od ziemi, wolny od letnich przerażających pełzaczy i zimowego chłodu.
• Bardziej trwałe. Ciężki i wysokiej jakości sprzęt dachowy jest często trwały i stanowi lepszą ochronę przed warunkami pogodowymi.
•    Jest o wiele tańszy. W porównaniu z kamperem namiot dachowy jest o wiele tańszy w zakupie i utrzymaniu.
Co

Minusy namiotu dachowego
•    Nie tak wiatro odporny. Podczas gdy namioty dachowe lepiej chronią przed warunkami pogodowymi, mogą być tak samo uderzane w wietrznych miejscach.
•    Jest cięższy. Dodatkowy rozmiar i waga namiotów dachowych przyczyniają się do marnotrawstwa paliwa i nacisku na ciężar samochodu. Co więcej, rodziny mają tendencję do umieszczania dodatkowego sprzętu i wyposażenia w namiocie, aby uzyskać więcej miejsca w samochodzie.
•    Zawsze musi być złożony. Jeśli twoja rodzina wyrusza na odkrywanie dzikiej przyrody, zawsze musisz złożyć namiot na dachu, aby zabezpieczyć swoje rzeczy. To dużo kłopotów w porównaniu z namiotem na ziemi, w którym można go po prostu zostawić, gdy idziesz na pieszą wędrówkę lub pływanie.
Namioty dachowe mają swoje zalety i wady oraz funkcje, które nie są dla wszystkich. Wszystko sprowadza się do tego, aby wiedzieć, czego potrzebujesz na biwak „na dziko”.

Jakie są rodzaje namiotów dachowych?
Dla tych, którzy są nowicjuszami w namiotach na dachu, jedną ważną decyzją jest wybór namiotu. Każdy namiot ma swoje cechy i stanowi plusy i minusy dla wielu wczasowiczów.

Namioty dachowe typu softshell
Te składane namioty zapewniają więcej miejsca, ponieważ można wysunąć ich klapy, aby dopasować liczbę osób w namiocie.
Namioty typu softshell są małe, gdy są spakowane razem, ale można je powiększyć, aby podwoić przestrzeń życiową i pomieścić wysokie osoby. Ta funkcja będzie jednak wymagała od Ciebie więcej prac związanych z konfiguracją i usuwaniem. Co więcej, większość namiotów softshell jest wyposażona w przedłużoną markizę, na której można wypoczywać lub przygotowywać jedzenie.
Niektóre namioty są wyposażone w kombinezon przeciwdeszczowy, który chroni przed niepogodą.

Namioty dachowe z twardej skorupy
Namioty typu hardshell zwykle zapadają się na płasko, co sprawia, że ​​jest to aerodynamiczny sprzęt na górze pojazdu. Niektóre twarde skorupy zapewniają wygodę w podróży, ponieważ są lekkie, trwałe i wytrzymałe.
Posiadają również dużą przestrzeń mieszkalną na zawiasach z czterema pionowymi ścianami, aby zmaksymalizować powierzchnię podłogi. Ale nie można go dalej rozszerzyć ani zmniejszyć zajmowanego miejsca – zajmujesz dużą przestrzeń taką, jaka jest.

Dodatkowo rozłożenie i rozłożenie namiotu jest szybkie i łatwe – zrobisz to w kilka minut. Jest to najlepsze rozwiązanie dla rodzin lub par, które chcą łatwego zdjęcia, gdy chcą opuścić kemping i zwiedzić zabytki i atrakcje regionu.
Czynniki, które należy wziąć pod uwagę przy zakupie namiotów dachowych
Przy tak wielu opcjach na rynku, jakie względy powinieneś wiedzieć, aby kupić odpowiedni namiot dachowy dla siebie? Oto wskazówki, jeśli chcesz kupić te sprzęty kempingowe.

Waga
Waga to kwestia, którą chcesz wziąć pod uwagę w przypadku namiotu na dachu. Wiele z nich waży mniej więcej 50 kg. Cięższe namioty mogą powodować ciśnienie w pojeździe, co skutkuje spadkiem wydajności paliwowej, ciśnienia w układzie samochodowym i trudną jazdą po drodze. Ponieważ większość sprzętu i akcesoriów załadujesz na namiot, musisz upewnić się, że samochód może unieść ciężar.


Wygoda
To, jak podróżujesz i biwakujesz, może mieć ogromny wpływ na wybór sprzętu. Czy jesteś kimś, kto zostaje na noc i włóczy się cały dzień? Czy musisz podróżować do wielu miast na wakacje? Te rzeczy mogą pomóc ci ustalić, czy namiot na dachu jest dla ciebie wygodny.

 • Ile osób będzie spać, podróżować.
 • Jak daleko zajdziesz
 • Ile przedmiotów potrzebujesz?
 • Jak długa będzie wyprawa. Weekend, tydzień czy miesiąc?
 • Jakie jest twoje tempo zwiedzania, przemieszczania się?
 • Gdzie się zatrzymasz?

Kompatybilność z bagażnikiem i pojazdem
Czy namiot jest kompatybilny z Twoim bagażnikiem i pojazdem? Twój stojak obsługuje różne ładunki, aby uniknąć wypadków i przewróceń. Dachy samochodowe powinny być wystarczająco mocne, aby wytrzymać ciężar namiotu, drabiny i nośność statyczną całego sprzętu kempingowego.


Aneks i markizy
Jeśli potrzebujesz dodatkowych pokoi lub przestrzeni mieszkalnych, niektóre modele namiotów integrują markizy, które mogą służyć jako namioty naziemne dla dodatkowych pomieszczeń. Może to okazać się przydatne, jeśli masz dużą rodzinę lub potrzeby w kuchni.


Budżet
Czy budżet jest ważny? Oczywiście, ale umieszczamy to poniżej listy, ponieważ uważamy, że wysokiej jakości namiot powinien mieć kluczowe znaczenie dla biwakowania w każdym regionie. Ceny zaczynają się od 5000 zł a kończą na 20000 zł.

admin

Czyszczenie posadzki Zabrze

Doczyszczanie silnie zabrudzonych posadzek przemysłowych.

Nasza firma zajmuje się czyszczeniem

Doczyszczanie posadzek przemysłowych

admin

Ciepła woda robi różnicę

Chcesz uzyskać wydajne czyszczenie myjką ciśnieniową. Jeszcze lepsze wyniki z gorącą wodą. Myjki ciśnieniowe na gorącą wodę Kärcher oferują imponujące korzyści pod względem oszczędności, wyników czyszczenia i wpływu na środowisko. Myjki ciśnieniowe na gorącą wodę HDS znacznie zwiększają te zalety podczas czyszczenia uporczywych zabrudzeń. Środki czyszczące Kärcher HDS są najczęściej doskonałym rozwiązaniem dla olejów, smarów i białek – zwłaszcza gdy są zaschnięte.

Wyraźna zaleta gorącej wody.
Myjki ciśnieniowe z gorącą wodą podnoszą temperaturę wody z około 60, 90 czy nawet 120 stopni Celsjusza. Pozwala to na zmniejszenie ciśnienia roboczego, czasu czyszczenia i ilości detergentu. Dlatego czyszczenie gorącą wodą oferuje wiele opcji optymalizacji procesu czyszczenia, a także imponujące wyniki.

Lepszy wynik czyszczenia
Gorąca woda zmiękcza zakrzepły olej i tłuszcz oraz znacznie poprawia czyszczenie, dzięki czemu jest bardzo łatwy do usunięcia. W przemyśle spożywczym białka i tłuszcze można szczególnie skutecznie spulchniać gorącą wodą.

Zmniejszone zużycie detergentu czyszczącego
Tłuszcz, olej, żywicę itp. można zwykle usunąć tylko gorącą wodą, dzięki czemu można użyć znacznie mniej detergentu lub całkowicie go pominąć. Oprócz oszczędności kosztów, chroni to środowisko i oszczędza zasoby.

Krótszy czas schnięcia
Powierzchnie czyszczone gorącą wodą wysychają szybciej dzięki wysokiej temperaturze i dzięki temu są szybciej gotowe do dalszej obróbki lub dalszego użytkowania.

Lepsza higiena
Po czyszczeniu gorącą wodą można wykazać znaczną redukcję zarazków. W przypadku wielu wymagań higienicznych ta skuteczna redukcja zarazków bez środka dezynfekującego jest w pełni wystarczająca.

Krótszy czas pracy
Ciepła woda powoduje szybsze rozluźnienie brudu, a tym samym znaczną oszczędność czasu do 35%. Oznacza to, że szeroki zakres prac związanych z czyszczeniem może być realizowany ekonomicznie i ekonomicznie.

Jednoznaczny wniosek: porównanie kosztów HD i HDS.
Koszt zakupu i utrzymania myjki ciśnieniowej z gorącą wodą jest początkowo wyższy ze względu na dodatkowy palnik i związane z tym zużycie energii. Korzystanie z gorącej wody zapewnia oszczędność czasu do 35% przy lepszych wynikach czyszczenia. Ponadto maszyna HDS zwykle eliminuje wydatki na detergenty.

Wyższa temperatura dla lepszych wyników.
Ciepło jest ważnym czynnikiem w procesie czyszczenia. Ciepło przyspiesza procesy chemiczne; z każdym wzrostem temperatury do 60 stopni Celsjusza podwaja szybkość reakcji. Wzrost temperatury do 90°C znacznie zwiększa szybkość reakcji. Olej, tłuszcz i sadza są usuwane przez ciepło i łatwiejsze do usunięcia. Emulsja oleju i tłuszczu w wodzie ulega przyspieszeniu. A ogrzewane powierzchnie schną szybciej. W praktyce oznacza to, że wyższa temperatura wody może skrócić czas czyszczenia nawet o 35% – przy znacznie lepszych wynikach. Zmniejszając ilość wody, można również osiągnąć temperaturę pary do 130°C. Dzięki połączeniu pary bez minerałów i ciśnienia można usunąć nawet najbardziej uporczywy brud. Zapewnia to wysoką wydajność czyszczenia, nawet bez dodatków chemicznych. Stopień parowy doskonale nadaje się do usuwania powłok bitumicznych, ogólnie powłok malarskich, osadów sadzy, porostów i alg.

Wydajność nie jest kwestią klasy.
Wydajność jest zasadniczo wynikiem optymalnego dopasowania wydajności do zadania do wykonania. Wysokociśnieniowe myjki Kärcher na gorącą wodę są dostępne w różnych klasach wydajności i modelach, które oferują odpowiednią maszynę dla praktycznie każdego użytkownika i celu.

admin

Jak działają szorowarki do podłóg i dlaczego warto rozważyć ich wynajem lub zakup?


Co to jest automatyczna szorowarka do podłóg?

Szorowarka automatyczna to maszyna czyszcząca, która może służyć do wydajnego i skutecznego czyszczenia podłóg, zastępując tradycyjne mopy i wiadra. Pracują w celu naniesienia roztworu czyszczącego i agresywnego szorowania i osuszania powierzchni w jednym przejściu. Dzięki możliwości czyszczenia za jednym przejściem, a także możliwości czyszczenia większej powierzchni na godzinę, szorowarki do podłóg pomagają znacznie przyspieszyć proces czyszczenia.

Dzięki szerokiej gamie łatwiej jest znaleźć szorowarkę, która pasuje do konkretnego zastosowania w zależności od powierzchni, którą należy wyczyścić i jak szybko chcesz to zrobić.


Jak korzystać z automatycznej szorowarki?

Przed użyciem szorowarki należy najpierw wykonać kilka czynności, aby uzyskać najlepsze wyniki w czyszczeniu podłóg, a także zmniejszyć potencjalne uszkodzenia maszyny.

Po pierwsze, upewnij się, że szorowarka do podłóg ma wystarczająco naładowany akumulator, aby wykonać zadanie. Zaleca się ładowanie tylko w razie potrzeby, ponieważ zbyt częste robienie tego może skrócić żywotność baterii.

Po drugie, upewnij się, że zamiatasz lub wycierasz na sucho podłogę, aby na powierzchni nie pozostały żadne zanieczyszczenia. Pozostawienie znacznej ilości kurzu lub luźnego brudu może spowodować uszkodzenie ssawy oraz dodatkowe zużycie szczotki lub padu. Brud, który staje się mokry, może również powodować wiele problemów podczas czyszczenia, ponieważ błoto może się rozprzestrzenić i trudniej je usunąć.

Po zakończeniu tych kroków należy napełnić zbiornik roztworem czyszczącym szorowarki wraz z żądanym roztworem czyszczącym (neutralne środki czyszczące zazwyczaj zapewniają najlepsze wyniki na uszczelnionych podłogach i alkalicznych środkach czyszczących do betonu). Następnie włączasz urządzenie i dostosowujesz je, aby wybrać żądane ustawienia.

Następnie przymocujesz pad szorujący lub szczotkę, co jest dość proste, która działa samoczynnie. Następnie opuszczamy ssawę i rozpoczynamy pracę.

Zazwyczaj można wyczyścić posadzkę szorowarką w jednym przejściu, chociaż w przypadku bardziej zabrudzonych powierzchni można przeprowadzić „szorowanie wstępne” lub „szorowanie podwójne”, w którym najpierw wykonuje się cykl z samym roztworem czyszczącym, z uniesioną wycieraczką podłogi, a następnie uruchomić szorowarkę w zwykły sposób.

Podczas pracy maszyny typu szorowarka automatyczna do podłóg ciężko pracuje, aby wyczyścić podłogi. Najpierw płuczka rozprowadzi wodę wewnątrz szczotki, dzięki czemu lepiej wykorzysta roztwór czyszczący, a następnie w dół przez zbiornik roztworu do zaworu elektromagnetycznego. Następnie wycieraczka wraz z wbudowanym potężnym systemem podciśnienia płuczki będzie pracować nad odzyskaniem wody i rozprowadzeniem jej do zbiornika odzysku. Dzięki zastosowaniu ściągaczki i systemu odkurzania, szorowarka natychmiast wysusza podłogi.

Jakie rodzaje szorowarek są dostępne na rynku?

Na rynku dostępnych jest wiele różnych rodzajów szorowarek, co może utrudnić określenie, która maszyna najlepiej pasuje do Twojego unikalnego obiektu.

Przy wyborze szorowarek do podłóg należy wziąć pod uwagę główne kryteria: szerokość czyszczenia, prędkość maszyny, rozmiar zbiornika i czas pracy akumulatora.

Przechodząc przez powyższe kryteria, najpierw należy określić ilość powierzchni, którą trzeba wyczyścić, a także pożądaną ilość czasu, którą należy poświęcić na sprzątanie.

Wypożycz, przetestuj i jeśli maszyna się sprawdzi KUP. To najlepszy sposób aby nie popełnić błędu. Niezależnie od tego, czy chcesz chodzić za szorowarką, czy jeździć na szorowarce, z głowicą cylindryczną lub tarczą, szczotką lub padem, u nas znajdziesz wszystko.

W obszarach o większej powierzchni szorowarki do podłóg są idealne, ponieważ zapewniają stałą prędkość. Dzięki możliwości siedzenia podczas sprzątania, operator nie zwolni i będzie wymagał mniej przerw. Na przykład 5000 m kwadratowych na godzinę.

Często jednak zdarza się, że trzeba wyczyścić mniejsze powierzchnie, a większe szorowarki do podłóg nie będą pasować. W takich sytuacjach idealne są szorowarki do podłóg. Kompaktowa linia szorowarek podłogowych charakteryzuje się małymi promieniami skrętu, które umożliwiają maszynie wciskanie się i obracanie w wąskich, zatłoczonych przestrzeniach, a także regulowanymi uchwytami, które można złożyć, umożliwiając czyszczenie pod stołami, biurkami lub innymi niższymi powierzchniami.

Po wybraniu odpowiedniego rozmiaru maszyny dostępne są dodatkowe opcje, takie jak wybór pomiędzy szczotką lub padem do automatycznego szorowarki. Szczotka dobrze sprawdza się podczas czyszczenia powierzchni w trudno dostępnych miejscach, takich jak czyszczenie płytek z fugą, betonu lub chodników. Z drugiej strony, pady doskonale nadają się do czyszczenia powierzchni w pomieszczeniach, takich jak drewniane płytki podłogowe.

Ze względu na szeroki zakres głowic szorujących, rozmiary zbiorników roztworu i odzysku, a także opcje dostosowywane do indywidualnych potrzeb, takie jak głowice szorujące cylindryczne lub tarczowe, napędy padów lub szczotki, bardzo łatwo jest znaleźć sprzęt czyszczący „właściwy rozmiar” dla Twojego konkretna zadania.

Dlaczego warto rozważyć zakup szorowarki do podłóg do swojego wyposażenia do sprzątania?

Jak wspomniano powyżej, korzystanie ze szorowarek do podłóg przynosi wiele korzyści. Mogą sprawić, że podłogi będą znacznie czystsze i bardziej suche niż przy użyciu mopa i wiadra, co pomaga zapobiegać poślizgnięciom i upadkom w obiekcie, a także poprawia wygląd. Czyszczą znacznie szybciej niż mopy i wiadra i łatwo jest znaleźć ten idealny dla Twoich unikalnych potrzeb. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz kompaktowej szorowarki do czyszczenia wąskich przestrzeni, takich jak korytarze lub wejścia, czy też potrzebujesz dużej szorowarki do czyszczenia większych powierzchni, takich jak garaż lub cała szkoła, na rynku jest maszyna to jest idealne dla Ciebie.

Zamów wynajem szorowarki już dziś i przetestuj szorowarkę na swoim obiekcie

admin

Jak usunąć tapetę za pomocą parownicy (6 łatwych kroków)

Stare tapety mogą sprawić, że Twój dom będzie wyglądał trochę przygnębiająco. Ale z naszą pomocą możesz łatwo usunąć tapetę za pomocą myjki parowej i zainstalować nową tapetę lub przemalować ściany na zupełnie nowy kolor.

Pokażę Ci, jak usunąć tapetę za pomocą pary w kilku prostych krokach.

Parownica do usuwania tapet

Istnieją dwa sposoby usuwania tapety: za pomocą rozpuszczalnika lub parownicy. Używając myjki parowej do usuwania tapet, umieszczasz i przesuwasz przystawkę do usuwania tapet po tapecie na tyle długo, aby rozpuścić klej. Gdy klej osłabnie, użyj szpachelki, aby zeskrobać papier ze ściany.

Jeśli nie chcesz używać pary, możesz użyć do tego rozpuszczalnika jednak jest to rozwiązanie z użyciem silnej chemii.


Kroki usuwania tapety za pomocą parownicy Karcher do tapet

Myjki parowe wydzielają gorącą parę wodną, ​​która wsiąka w tapetę, aby rozpuścić klej.

Ta metoda jest szczególnie skuteczna na grubych tapetach. Najlepiej sprawdzi się również w przypadku papierów, które od bardzo dawna były przytwierdzone do ściany.

Tak więc, jeśli jesteś gotowy na swój steamer, oto jak usunąć starą tapetę za pomocą pary:

 1. Oczyść ścianę i chroń podłogę

Usuń wszystko, co mogłeś przyczepić do ściany, takie jak ramki do zdjęć i obrazy. Oczyść również podłogę i przykryj ją szmatką lub plastikowymi prześcieradłami, aby zapobiec uszkodzeniu dywanu lub podłogi.

Zakryj wszelkie sprzęty elektryczne, przełączniki i gniazda taśmą elektryczną. To ochroni je przed wodą (parą). Podczas usuwania tapety parowcem w pomieszczeniu będzie dużo pary.

 1. Perforuj tapetę

Zrób małe otwory w tapecie, aby umożliwić przenikanie przez nią pary. Możesz to zrobić z papierowym tygrysem. Nie używaj zbyt dużej siły podczas perforacji, aby zapobiec perforacji powierzchni ściany. W szczególności płyty gipsowo-kartonowe mogą mieć brzydkie ślady, jeśli użyjesz zbyt dużej siły.

 1. Zastosuj parę za pomocą myjki parowej z przystawką do tapet

Umieść podkładkę parową swojego urządzenia do gotowania na parze na tapecie, aby umożliwić przenikanie pary i poluzowanie kleju. Przytrzymaj podkładkę wystarczająco długo, aby później łatwiej było zeskrobać papier.

 1. Zeskrob starą tapetę szpachelką

Użyj szpachelki lub specjalistycznego narzędzia do skrobania, aby usunąć tapetę. Nóż do płyt gipsowo-kartonowych przyda się również, jeśli nie masz szpachli.

Jeśli papier nadal przykleja się do ściany, ponownie nałóż przystawkę do parownicy, aby poluzować klej. Następnie zeskrob.

 1. Posprzątaj ścianę

Oczyść ścianę ciepłą wodą i miękką gąbką. Spowoduje to usunięcie pozostałości kleju i śladów tapety. Twoja ściana pozostanie czysta i gotowa do ponownego malowania lub instalacji nowej tapety.

 1. Posprzątaj pokój, aby usunąć bałagan

Gratulacje, skończyłeś usuwanie tapety za pomocą parowca. Teraz nadszedł czas, aby posprzątać bałagan, który para i podarta tapeta stworzyły na podłodze.

Jakiego urządzenia do gotowania na parze?

Na rynku istnieje wiele możliwości odklejania tapet ze ściany.

Jeśli obszar, na którym pracujesz, jest mały, możesz użyć myjki parowej do tkanin lub wielofunkcyjnego ręcznego odkurzacza parowego lub mopa.

Ale jeśli potrzebujesz pracować na dużej powierzchni, możesz wypożyczyć profesjonalną parownicę do tapet. Dobrym, który poleciłbym, jest Karcher DE4002 lub SG4/4 z przystawką do tapet.

admin

9 WSKAZÓWEK DOTYCZĄCYCH POBYTU W HOTELU PRZYJAZNYM ZWIERZĘTOM Z PIESEM

Pobyt w hotelu z psem, kotem czy innym zwierzęciem po raz pierwszy może być trudnym doświadczeniem. Pamiętam nasz pierwszy pobyt w hotelu. Martwiłem się, że może mieć wypadek (mimo że był szkolony w toalecie od lat), a także co pomyślą sobie pracownicy i inni goście.

Na szczęście od tego czasu mieszkaliśmy w dziesiątkach hoteli i nie mieliśmy po drodze żadnych nieprzyjemnych doświadczeń. Zaledwie kilka bliskich telefonów, takich jak jeden hotel, który nie przyjmuje już zwierząt domowych i trochę szczekania w hałaśliwych miejscach, chociaż nigdy nie jest to wystarczające, aby wywołać jakiekolwiek skargi.

Aby pomóc Ci wynegocjować pobyt z psem w hotelu przyjaznym zwierzętom, oto moje wskazówki i zalecenia, od rezerwacji hotelu po unikanie szczekania skarg.

1. Dokładnie sprawdź, czy jest przyjazny dla zwierząt

Ponieważ nie wszystkie hotele przyjmują czworonożnych gości, ważne jest, aby upewnić się, że hotel jest przyjazny dla zwierząt. Wiele hoteli, które dopuszczają zwierzęta domowe, reklamuje to na swoich stronach internetowych. Ewentualnie, jeśli dokonujesz rezerwacji za pośrednictwem strony rezerwacyjnej innej firmy, wykonaj moje kroki, aby znaleźć hotele przyjazne zwierzętom na Booking.com i miejsca przyjazne zwierzętom na Hotels.com.

Jednak zasady mogą się zmienić, a niektóre hotele przyjazne zwierzętom przestają przyjmować zwierzęta. Jeśli to możliwe, dobrze jest sprawdzić jeszcze raz. Jeśli dokonujesz rezerwacji za pośrednictwem strony zewnętrznej, a hotel nie ma strony internetowej lub nie możesz znaleźć na niej zasad dotyczących zwierząt, skontaktuj się bezpośrednio z hotelem. Zadzwoń do nich, wyślij e-mail lub wyślij wiadomość przez platformę rezerwacyjną (po zarezerwowaniu pokoju, który możesz anulować).

We wszystkich moich pobytach w hotelach przyjaznych zwierzętom tylko raz zostałem złapany przez hotel, który już nie akceptuje zwierząt. Hotel zaktualizował swoje zasady na stronie kilka dni po mojej rezerwacji. Na szczęście przyznali się do błędu i pozwolili naszemu psu zostać. Ale to nie był relaksujący pobyt!

2. Sprawdź, czy nie ma żadnych ograniczeń dotyczących zwierząt

Nawet jeśli hotel zezwala na pobyt zwierząt, mogą obowiązywać ograniczenia dotyczące akceptowanych zwierząt. Na początek większość hoteli przyjaznych zwierzętom zezwala tylko na psy i koty, a może tylko na psy (przepraszam właścicieli kotów!) Zapomnij o zabraniu ze sobą węża.

Inne powszechne ograniczenia to maksymalna waga (czasami tak niska jak 5 kg lub 11 funtów), maksymalna liczba zwierząt w pokoju (często tylko jedno lub dwa), a nawet ograniczenia rasowe. Wiele hoteli przyjaznych zwierzętom obejmuje te różne warunki ogólną klauzulą ​​„zwierzęta są akceptowane na życzenie”.

Aby poznać pełne warunki dla czworonożnych gości i czy Twój własny zwierzak jest mile widziany, konieczne są dalsze sprawdzenia. Strona hotelu może zawierać pełną politykę dotyczącą zwierząt domowych. Często sieci hotelowe stosują tę samą zasadę dla wszystkich swoich hoteli.

Ewentualnie skontaktuj się bezpośrednio z hotelem. Zadzwoń do recepcji hotelu, wyślij e-mail lub wyślij wiadomość przez platformę rezerwacyjną. Dla wielu właścicieli zwierząt najłatwiejsza i najwygodniejsza jest bezpośrednia rezerwacja.

3. Dowiedz się, jaka jest opłata za zwierzę

Hotele różnią się znacznie pod względem tego, czy pobierają opłatę za zwierzę. Istnieje wiele hoteli i całych sieci hotelowych, które umożliwiają zwierzętom pobyt za darmo. Z drugiej strony niektóre hotele pobierają dość wysokie opłaty za zwierzęta domowe, w szczególności hotele luksusowe, ale także niektóre zwykłe hotele.

Opłatę za zwierzę można pobierać na wiele sposobów. Opłaty za zwierzęta są najczęściej pobierane za noc za zwierzę (zakładając, że możesz zabrać ze sobą kilka zwierząt) lub stałą opłatę za noc, niezależnie od liczby zwierząt. Z drugiej strony, niektóre hotele pobierają ustaloną kwotę za pobyt, co odzwierciedla fakt, że dodatkowe sprzątanie naliczane jest tylko raz na koniec pobytu. Opłata ta może być tania, jeśli zostaniesz na tydzień, ale bardzo droga, jeśli zostaniesz tylko na jedną noc. Inną możliwością jest opłata za dobę, ale z czapką za pobyt.

Często opłaty za zwierzęta pobierane przez hotele nie są ujawniane.

Biorąc pod uwagę, jak bardzo mogą się różnić opłaty, radzę sprawdzić z wyprzedzeniem, gdy zapytasz o jakiekolwiek ograniczenia dotyczące zwierząt. Jeśli masz pewność, że będą niskie, możesz poczekać i dowiedzieć się w hotelu, ale istnieje szansa na szok.

4. Zarezerwuj pokój przyjazny zwierzętom

Tylko dlatego, że hotel zezwala na pobyt zwierząt domowych i twierdzi, że jest przyjazny zwierzętom, nie oznacza, że ​​zwierzęta mogą przebywać we wszystkich pokojach. Zwierzęta mogą przebywać tylko w wyznaczonych pokojach przyjaznych zwierzętom.

Odkryłem, że jest to bardziej powszechne w częściach świata, gdzie nie tak wiele hoteli jest przyjaznych zwierzętom, takich jak Australia, ale natknąłem się na to również w Europie. Liczba przydzielonych pokoi może się różnić, od całej kategorii pokoju do zaledwie kilku pokoi.

W przypadku rezerwacji na stronie Hotels.com należy dwukrotnie sprawdzić drobny drukw przypadku tekstu „Pokoje przyjazne zwierzętom można zamówić, kontaktując się z obiektem pod numerem podanym w potwierdzeniu rezerwacji”. Muszę przyznać, że zazwyczaj nie dzwoniłam do hotelu (często podróżowałam po krajach, w których nie mówię w lokalnym języku). Zamiast tego zazwyczaj dodaję specjalną prośbę do mojej rezerwacji, stwierdzając, że podróżuję z psem i potrzebuję pokoju przyjaznego zwierzętom. Nie zostałem jeszcze złapany, chociaż przez pewien czas moja prośba prawdopodobnie zaginęła przed odprawą.

Jeśli dokonujesz rezerwacji bezpośrednio w hotelu, rezerwacja przez telefon (zamiast na stronie internetowej hotelu) jest często najłatwiejsza. W ten sposób możesz poprosić o pokój przyjazny zwierzętom jednocześnie pytając o inne szczegóły. Niektóre hotele w krajach takich jak Australia przyjmują rezerwacje pokoi przyjaznych zwierzętom tylko przez telefon.

5. Spakuj legowisko, miski i jedzenie swojego zwierzaka

Podczas gdy niektóre hotele zapewniają zaopatrzenie dla Twojego zwierzaka, od łóżek i misek po posiłki i smakołyki, większość hoteli nie oferuje tych przedmiotów. Z mojego doświadczenia wynika, że ​​zazwyczaj tylko luksusowe hotele oferują te przyjazne zwierzętom dodatki, chociaż niektóre hotele mogą oferować niektóre lub wszystkie z nich na życzenie.

Generalnie uważam, że najlepiej jest zabrać ze sobą wszystko, czego zwykle używa Twój zwierzak w domu, zakładając, że masz miejsce. Oprócz omówienia typowego scenariusza, w którym te przedmioty nie są dostarczane, zwierzę może czuć się bardziej komfortowo jedząc zwykłe jedzenie, pijąc z normalnej miski, śpiąc we własnym łóżku. To dla nich dziwne środowisko, gdy pierwszy raz przebywają w hotelu, a utrzymanie tych samych elementów może sprawić, że Twój pupil poczuje się bardziej jak w domu.

Dodatkowo zaleca się, aby nie wprowadzać nagłych zmian w diecie swojego zwierzaka. Specjalny smakołyk jest zwykle w porządku, ale cała miska innego jedzenia może zdenerwować ich brzuch.

6. Niech recepcjonistka wie, że masz psa

Przy meldowaniu się w hotelu z psem zawsze informuję recepcję, że podróżuję z psem. Może być oczywiste, że przebywasz z psem, jeśli trzymasz go na smyczy. Ale mogą być w twoim samochodzie z resztą rodziny lub recepcjonistka może nie przyglądać się zbyt uważnie przewoźnikowi podróżnemu, który trzymasz.

Jeśli hotel akceptuje zwierzęta tylko w określonych pokojach, zapewnią Ci pokój przyjazny dla zwierząt, co czasami odbywa się tylko podczas zameldowania. Obejmuje to również możliwość, że Twoje specjalne życzenie zniknęło z Twojej rezerwacji.

Czasami hotel będzie miał również listę zasad dotyczących zwierząt, które przekażą Tobie. Możesz zostać poproszony o podpisanie formularza stwierdzającego, że będziesz przestrzegać hotelowej polityki dotyczącej zwierząt, być może również przedstawiając dowód rejestracji lub szczepień swojego zwierzaka.

7. Przestrzegaj Regulaminu Hotelu

Poza warunkami dotyczącymi rodzaju i liczby zwierząt, które mogą przebywać, hotele mogą również określać zasady dotyczące tego, co zwierzę może, a czego nie może robić podczas pobytu. Niektóre z najczęstszych zasad to:

• Czy zwierzęta są dozwolone w części restauracyjnej i barowej hotelu?

• Czy zwierzęta mogą być pozostawione w pokoju bez opieki?

• Procedury rezerwacji utrzymania domu podczas pobytu ze zwierzęciem

• Gdzie zabrać zwierzaka, aby zrobić kupę i siku?

• Czy zwierzęta mogą przebywać na meblach lub łóżkach?

Zgodnie z ogólną zasadą, psy powinny być zawsze trzymane na smyczy podczas przechodzenia przez części wspólne hotelu, nie wspominając o przejściu przez parking.

8. Pozostawianie zwierzaka w swoim pokoju

To, czy zwierzę może zostać pozostawione samemu w pokoju, zależy od hotelu. Najczęściej zwierzęta są wyraźnie proszone o nie pozostawianie ich bez opieki w twoim pokoju lub zakłada się, że tego nie zrobisz. Chociaż czasami zdarzają się wyjątki na krótkie okresy, takie jak spożywanie posiłków na śniadanie w hotelu.

Jeśli możesz zostawić swojego zwierzaka w swoim pokoju, dokładnie zastanów się, czy Twojemu zwierzakowi również nie odpowiada ta aranżacja. Jeśli Twój zwierzak jest przyzwyczajony do bycia samotnym w Twoim mieszkaniu i czuje się komfortowo przebywając w obcym miejscu, może to być odpowiednie. Przebywając ze swoim pupilem po raz pierwszy w hotelu, nie myśl o tym.

Jeśli otrzymałeś tabliczkę na drzwi mówiącą, że mój zwierzak lub pies został w pokoju, zostaw to na drzwiach. Ewentualnie zostaw zwykły znak „nie przeszkadzać” na drzwiach. Być może będziesz musiał również poczynić specjalne ustalenia dotyczące prowadzenia domu lub zrezygnować z prowadzenia domu.

9. Utrzymuj szczekanie do minimum

Nierealistyczne jest oczekiwanie, że pies będzie przez cały czas absolutnie cichy, tak jak gdybyś mieszkał z dzieckiem, nie możesz oczekiwać, że zawsze będzie cichy. Ale powinieneś starać się ograniczyć szczekanie psa do minimum podczas pobytu w hotelu. Szczekanie może nieść, a inni goście będą narzekać na ciągłe szczekanie.

Bądź świadomy tego, co pociąga Twojego psa i jego temperament. Jeśli wiesz, że Twój pies często szczeka na dźwięki z zewnątrz, poproś recepcję o cichy pokój, najlepiej nie obok windy lub baru. Jeśli recenzje hotelu narzekają na cienkie jak papier ściany i duży hałas, wybierz inny hotel.

Wiele hoteli, które przyjmują zwierzęta w dzisiejszych czasach, mają łatwe do czyszczenia drewniane podłogi, a nie dywan. Może to powodować hałas od ludzi chodzących po pokoju nad tobą. W szczególności stwierdziłem, że tak jest w przypadku sieci budżetowych. W tym przypadku poproś o pokój na najwyższym piętrze.

Inną sztuczką, którą zastosowałem również z moim psem, który jest nieco podatny na szczekanie na hałasy z zewnątrz, jest włączenie telewizora w pokoju. Nawet przy niskim poziomie głośności wystarczy wyciszyć niektóre odgłosy z korytarza.

admin

Zalanie, powódź czy czyszczenie oczka wodnego, mycie basenu?

Tak te wszystkie zadania można wykonać przy pomocy odkurzacza do wody z pompą.

Burze za oknami bardzo często wiążą się z podtopieniami, zbyt wysokim poziomem wody itp. Dlatego po burzy pamiętajmy o tym aby zadbać o właściwe pozbycie się wody.

Odkurzacze, które pozwalają na wypompowanie wody to urządzenie o szerokim zakresie wykorzystań.

Odkurzacze do wody z pompą pozwalają na:

 • wypompowanie wody z piwnicy, domu, mieszkaniu po zalaniu
 • usunięciu zabrudzeń z oczka wodnego poprzez przepompowanie wody i przefiltrowanie wody
 • usunięcie zabrudzeń z dna basenu poprzez zebranie wody z dna wraz z zabrudzeniami orze po przefiltrowaniu przez filtr ponownym przelaniu do basenu
 • wypompowaniu wody z fontanny
 • inny rodzaj prac, który wymaga szybkiego pozbycia się wody z trudno dostępnych miejsc.

W naszej ofercie posiadamy odkurzacze

Karcher NT 611K

Oraz odkurzacze PondVac – specjalistyczne odkurzacze do oczek wodnych itp.

Jak działają takie odkurzacze do czyszczenia oczek wodnych i basenów?

Wystarczy zobaczyć filmik tutaj i wszystko staje się zrozumiałe.

Wynajem odkurzaczy do czyszczenia oczek wodnych Zabrze

Wynajem odkurzaczy do odsysania wody Zabrze

admin
Zadzwoń