• +48796738550, 4Home, Zabrze ul. Dąbrowskiego 25/4
  • kontakt@wypozyczalniakarcher.com.pl

Czy płytki ceramiczne, gresowe można impregnować?

Czy płytki ceramiczne, gresowe można impregnować?

Odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania i wyjaśniamy wątpliwości


Trwałość to jedna z imponujących cech płytek gresowych, ceramicznych czy porcelanowych. Nie tylko to, znajdziesz również płytki, które są odporne na wilgoć i uszkodzenia. To powiedziawszy, aby jak najlepiej wykorzystać płytki, należy postępować zgodnie z instrukcjami i zaleceniami producentów, zwłaszcza jeśli chodzi o proces impregnacji. Idealnym do tego etapem jest wybór kolekcji porcelany z uwzględnieniem kosztów impregnacji płytek i ewentualnych zabiegów renowacyjnych.

Jeśli chodzi o impregnację płytek, należy to robić tylko wtedy, gdy zaleca to producent.
Jest to praktyczna zasada, której należy wyraźnie przestrzegać.

Weźmy na przykład płytki, które nie wymagają dodatkowego zabezpieczenia żadną impregnacją. Cóż, powód tego jest prosty: nasze wyjątkowe płytki porcelanowe są chronione przed wieloma czynnikami, takimi jak promienie UV, efekty chemiczne itp., podczas procesu produkcji. Wszystko to zapewnia brak uszkodzeń istotnych części gresu porcelanowego. Pamiętaj, wybierając płytki porcelanowe, musisz wziąć pod uwagę pewne czynniki, takie jak; ruch pieszy, obszar/pomieszczenie, w którym będzie używany, narażenie na wilgoć i inne. Czynniki te odgrywają kluczową rolę w określaniu trwałości okładziny z płytki.

Właściwa płytka porcelanowa nie tylko będzie Ci dobrze służyć przez długi czas; zachowa również swoją atrakcyjność wizualną.

Tak więc palące pytanie brzmi: dlaczego należy/ nie należy impregnować płytek? Cóż, odpowiedź leży w okładzinie. Widzisz, impregnaty zmieniają istotne parametry okładziny. Impregnaty mają tendencję do tworzenia kolejnej warstwy na zewnętrznej powierzchni płytki, co wpływa na atrakcyjność wizualną i inne parametry płytki. W sytuacjach, gdy impregnacja jest nakładana w miejscach o dużym natężeniu ruchu pieszego, w miarę upływu czasu widoczne będzie niszczenie okładziny.

admin
admin

Zadzwoń