• +48796738550, 4Home, Zabrze ul. Dąbrowskiego 25/4
  • kontakt@wypozyczalniakarcher.com.pl

Czyszczenie rynien. Radzimy, jak dbać o system rynnowy, aby był drożny

Czyszczenie rynien. Radzimy, jak dbać o system rynnowy, aby był drożny

Drożny system rynnowy to bezpieczny obiekt i zadbana elewacja. Odpowiada on bowiem nie tylko za samo odprowadzanie wody z dachu, ale również za to, aby nie spływała ona na ściany budynku. Warto zatem wiedzieć jak dbać o swoje rynny.

Jak nie powinien wyglądać system rynnowy?

Dobry system rynnowy to taki, który nie jest ignorowany przez jego właściciela. Należy regularnie sprawdzać, czy rynny nie rozszczelniły się lub nie uległy poluzowaniu.

W środku nie powinno także być żadnych zanieczyszczeń. Najczęściej do systemu rynnowego wpadają liście, gałęzie oraz inne rodzaje zabrudzeń ze środowiska. Jeśli zbierze się ich zbyt dużo może powstać nawet czop, który zatka cały system.

Zmorą właścicieli rynien jest również zalegający śnieg oraz lód. Nie tylko zapychają one całe system, ale również powodują pękanie oraz zwiększanie ciężaru rynien.

Jak dbać o swoje rynny?

Dbanie o system rynnowy należy włączyć już w sam projekt jego tworzenia. Najlepszym rozwiązaniem jest zamontowanie rynien o odpowiedniej szerokości oraz umieszczenie na nich siatki ochronnej.

Warto również zainstalować instalację antyoblodzeniową, aby zawsze mieć pewność, że śnieg oraz lód będą na bieżąco usuwane z rynien.

Jeśli nie uda nam się zamontować siatki ochronnej musimy regularnie czyścić rynny bezpośrednio. Należy oczyszczać je z gałęzi, liści oraz kurzu, piasku i innego rodzaju zabrudzeń. Wszystko to po to, aby rynny nie zapchały się.

Brak odpowiedniej dbałości o system rynnowy może skutkować ich przeciekaniem przez szczeliny lub wylewaniem się nadmiaru wody, która nie spływa przez czop z zanieczyszczeń.

admin
admin

Zadzwoń