• +48796738550, 4Home, Zabrze ul. Dąbrowskiego 25/4
  • kontakt@wypozyczalniakarcher.com.pl

Dlaczego boisko, plac zabaw czy bieżna z tartanu powinna być regularnie czyszczona i konserwowana? Czyszczenie boisk Zabrze.

Dlaczego boisko, plac zabaw czy bieżna z tartanu powinna być regularnie czyszczona i konserwowana? Czyszczenie boisk Zabrze.

Tartan od wielu lat staje się podstawowym sposobem na podłoże pod place zabaw, boiska do koszykówki, korty tenisowe i inne obiekty.

Czyszczenie to nie tylko estetyka lecz również bezpieczeństwo. Tartan pokryty tłustym nalotem z liści, mchów oraz innych tłustych organicznych zabrudzeń w czasie opadów deszczu staje się ekstremalnie śliski co może doprowadzić do licznych upadków i kontuzji.

Tartan silnie zabrudzony, traci swoje możliwości odprowadzania dużych ilości wody ze swojej powierzchni co prowadzi do jeszcze szybszego uszkodzenia powierzchni poprzez stojącą wodę oraz zabrudzenia organiczne.

Kiedy należy czyścić powierzchnie z tartanu?

PRZED ZIMĄ! Gdy temperatura na dworze waha się między 10-15 stopniami Celsjusza jest to ostatni moment na poprawne przeprowadzenie czyszczenia.

Gdy temperatura spadnie poniżej 10 stopni czyszczenie staje się niemożliwe ze względu na potrzebę wysokiej temperatury w celu rozpuszczenia zabrudzeń tłustych i organicznych.

Bieżące utrzymanie czystości jeśli chodzi o boiska to przede wszystkim usuwanie wszelkiego rodzaju liści, igieł, czy innych zabrudzeń organicznych leżących na jego powierzchni i gnijących.

Czyszczenie betonu, poliuretanu, boisk, kortów
admin
admin

Zadzwoń