• +48796738550, 4Home, Zabrze ul. Dąbrowskiego 25/4
  • kontakt@wypozyczalniakarcher.com.pl

FAQ – Myjki ciśnieniowe, porady, pytania, odpowiedzi.

FAQ – Myjki ciśnieniowe, porady, pytania, odpowiedzi.

Jak działają myjki ciśnieniowe?
Poprzez użycie dużego ciśnienia odrywają brud z powierzchni takich jak elewacje, kostka brukowa, beton czy inny rodzaj powierzchni.

Czy myjki ciśnieniowe zużywają dużo wody?
Wyróżniamy 3 podstawowe rodzaje myjek jeśli chodzi o ilość zużycia wody:
1. Myjki amatorskie od 300 do 500 litrów wody na godzinę
2. Myjki profesjonalne 230V zużywające od 500 do 800 litrów wody an godzinę
3. Myjki profesjonalne siłowe zużywające od 1000 do 2000 litrów wody na godzinę.

Co to jest dysza rotacyjna i do czego służy?
Dysza rotacyjna to urządzenie, które poprzez zmodulowanie strumienia wody pod różnym kątem pozwala na jeszcze lepsze usuwanie ziemi spomiędzy kostek jak również z powierzchni, które nie są gładkie?

Jak usunąć plamy z oleju z kostki brukowej?
Usuwanie plam wymaga zastosowania chemii, gorącej wody oraz odpowiedniego procesu czyszczenia.
Krok 1: Nakładamy środek do usuwania oleju.
Krok 2: Szorujemy miotłą lub szorowarką. Kilkakrotnie polewając wodą do spienienia.
Krok 3: Spłukujemy myjką pod ciśnieniem. Najlepiej gorąco wodną.
Procedurę w razie konieczności powtórzyć.

Jak pozbyć się plam rdzy, żelaza z kostki brukowej, betonu, podjazdu, tarasu?
Do usunięcia rdzy niezbędne staje się zastosowanie silnych środków o odczynie kwaśnym. Trzeba nałożyć środek we wcześniej dobranym stężeniu oraz bardzo dobrze spłukać.

Do czego stosujemy myjki gorąco wodne?
Myjki gorącowodne to myjki, które myją pod ciśnieniem gorącą wodą. Woda w większości myjek podgrzewana jest poprzez grznie na ropę w spirali w myjce. Stąd wymiary myjek gorąco wodnych są znaczne.

Czy myjka może pracować na wodzie z mauzera, zbiornika czy studni?
Tak, większość myjek jest w stanie pracować na wodzie z dowolnego zbiornika. Ważne aby zapewnić czystą czyli filtrowaną wodę od zabrudzeń stałych, które mogą uszkodzić pompę. Dlatego w przypadku pracy ze zbiornikami konieczne są filtry, które odseparują zabrudzenia.

Kiedy i do czego stosuje się myjki spalinowe?
W sytuacji braku dostępu do prądu koniecznością staje się zastosowanie myjek spalinowych, czyli takich w których to silnik spalinowy, najczęściej zasilany na PB95 (benzynę bezołowiową). Dają one znaczną swobodę pracy przy jednoczesnych wysokich parametrach pracy.

Czy myjką można czyścić elewację?
Tak, myjka doskonale nadaje się do czyszczenia elewacji z tynku, kamienia, cegły czy innego rodzaju materiału. Jednak pamiętajmy o tym, że w niektórych przypadkach np. zabrudzeniu olejami, sadzą koniecznością może być użycie środków chemicznych.

Jak doczyścić schody, tarasy z kamienia?
W przypadku czyszczenia kamienia nie powinno stosować się środków chemicznych tylko wodę pod ciśnieniem. Jest to jedyny skuteczny sposób na pozbycie się mchów, porostów czy innych zabrudzeń organicznych.

Jak usunąć mech, trawę oraz porosty z kostki brukowej?
Usuwanie mchów najlepiej przeprowadzić przy pomocy turbo dyszy. Już coraz więcej osób doceniło jej działanie i turbo dysze cieszą się niebywałą popularnością zarówno w profesjonalnych jak również amatorskich myjkach ciśnieniowych.

Czy myjką można czyścić tarasy z drewna?
Tak. Ale w tym wypadku trzeba zachować szczególną ostrożność. Zbyt duże ciśnienie może spowodować uszkodzenie, strzępienie się drewna tarasowego. Dlatego w przypadku silnie zabrudzonego drewna dobrze jest zastosować myjkę gorąco wodną, która pomoże w pozbyciu się mchów i innych zabrudzeń organicznych.

admin
admin

Zadzwoń