• +48796738550, 4Home, Zabrze ul. Dąbrowskiego 25/4
  • kontakt@wypozyczalniakarcher.com.pl

Jak czyścić dom, mieszkanie po zakończeniu budowy, remontu?

Jak czyścić dom, mieszkanie po zakończeniu budowy, remontu?

Jeśli niedawno przeprowadzałeś remont domu, prawdopodobnie masz do czynienia z ogromnym bałaganem i dużą dozą kurzu. Weź głęboki oddech i pracuj krok po kroku. Zacznij od usunięcia wszelkich pozostawionych dużych śmieci i wyczyszczenia wszelkich wycieków, które zauważysz. Następnie usuń kurz, dokładnie odkurzając i przecierając ściany, powierzchnie i mocowania to pozwoli na szybkie i skuteczne posprzątanie domu po remoncie.

Walka z dużymi śmieciami
1 Zbierz narzędzia i resztki materiałów w jedno miejsce. Po zebraniu wszystkiego zastanów się, co chcesz zatrzymać, a czego się pozbyć. Odłóż to, co chcesz zatrzymać, i przekaż lub wyrzuć to, czego nie chcesz zatrzymać.
◦ Jeśli musisz podrzucić przedmioty, przeczytaj na odwrocie puszki takie rzeczy, jak farba i chemikalia. Często będziesz musiał zanieść te przedmioty do centrum utylizacji odpadów niebezpiecznych, zamiast po prostu je wyrzucić.
2 Wynajmij śmietnik, duży kontener na śmieci czy gruz. Aby sobie to ułatwić, rozważ wynajęcie dużego konteneru, aby pozbyć się dużych śmieci. Często możesz je wypożyczyć w swoim mieście, chociaż wiele firm też je wynajmuje. Umieszczą śmietnik na twoim podwórku, a potem zabiorą go, gdy skończysz zabierać do niego śmieci.
◦ Jeśli nie masz pewności, jaki rozmiar kontenera zamówić, porozmawiaj z firmą, od której wynajmujesz. Zwykle mogą zasugerować rozmiar w oparciu o rodzaj projektu, który wykonujesz.
3 Wrzuć duże śmieci do śmietnika. Jeśli to możliwe, korzystaj z drzwi wejściowych, ponieważ jest to znacznie łatwiejsze niż próba wyrzucenia ich przez krawędź. Noś ciężkie przedmioty na wózku lub z pomocą przyjaciela.
4 Elegancko i kompaktowo zapakuj śmietnik. Nawet jeśli uzyskasz właściwy rozmiar, przestrzeń w Twoim śmietniku będzie na wagę złota. Pamiętaj, aby załadować przedmioty przypominające pojemniki, takie jak wanny, skierowane do góry, aby można było w nich umieścić rzeczy. Umieść długie kawałki wzdłuż w śmietniku i owiń mniejsze przedmioty wokół większych, aby nie marnować miejsca.

Czyszczenie zacieków i drobnych zanieczyszczeń
1 Nałóż środek na alkohol do wycierania na wyschniętą farbę lateksową na płytkach lub linoleum. Wlej alkohol do wycierania na zaciek, zabrudzenie. Pozostaw do namoczenia na 30 minut. Gdy nadejdzie czas namoczenia, zetrzyj rozlany ręcznik papierowy, delikatnie szorując farbę. Powinien zejść.
◦ Najpierw przetestuj alkohol do wycierania na niepozornym rogu, jeśli masz płytki.
2 Do drewna użyj środka czyszczącego na bazie cytrusów. Jeśli masz wyschniętą farbę na drewnie, zastosuj środek czyszczący na bazie cytrusów.. Pozwól mu moczyć się przez minutę lub 2, a następnie użyj delikatnego pędzla. Może zajść potrzeba kilkukrotnego ponownego zastosowania.
◦ Nie moczyć zbyt długo, ponieważ środek czyszczący może poplamić podłogę.
◦ Nie używaj szorstkiej szczotki ani skrobaczki, ponieważ możesz uszkodzić drewno.
3 Usuń farbę z dywanu. W przypadku dywanu spróbuj użyć szczotki do szorowania, aby usunąć farbę z dywanu, a następnie odkurz ją. Możesz również użyć szczypiec z wąskimi końcówkami, aby wyciągnąć grudki. Jeśli wszystko inne zawiedzie, spróbuj przeciąć dywan nożyczkami u góry, gdzie znajduje się rozprysk.
◦ Środki chemiczne usuwające farbę prawdopodobnie spowodują uszkodzenie dywanu, ale możesz najpierw wypróbować je w ukrytym rogu. Jeśli nie powodują uszkodzeń, możesz ich użyć do usunięcia farby.
4 Za pomocą zamiatarki magnetycznej podnieś gwoździe. Jeśli wiesz, że masz metalowe szczątki, takie jak gwoździe, śruby, a nawet wióry metalowe, spróbuj wypożyczyć lub kupić zamiatarkę magnetyczną. Po prostu przetaczasz zamiatarkę po obszarze, a ona przyciąga wszelkie metalowe zanieczyszczenia za pomocą magnesu. Następnie pociągasz za uchwyt na górze zamiatarki, aby wypuścić metalowe elementy do kosza.
◦ Dobrze jest umieścić te przedmioty w solidnym pojemniku, jeśli planujesz je wyrzucić
5 Usuń rozbite szkło. Jeśli masz jakieś rozbite szkło, zacznij od ostrożnego zbierania dużych kawałków. Noś rękawice ochronne do tego zadania. Następnie na mniejsze kawałki spróbuj przekroić ziemniaka na pół. Wciśnij wyciętą stronę do szkła, aby zebrać małe odłamki. Zamieść wszystko, co pozostało.
◦ Umieść stłuczone szkło w solidnym pojemniku, takim jak puszka po kawie, zanim wyrzucisz je do kosza.
6 Dodaj pędzel do wiertarki, aby dokładnie wyszorować obszar. Jeśli musisz wyszorować obszar, który będzie wymagał dużo pracy z powodu brudu budowlanego lub gruzu, spróbuj zdobyć końcówkę szczotkową do wiertarki. W ten sposób wiertło może wykonać większość szorowania za Ciebie.

Radzenie sobie z pyłem
1 Załóż sprzęt ochronny – maskę na twarz. Jeśli masz dużo kurzu, rozważ założenie maski przeciwpyłowej. Ponadto okulary chronią przed dostaniem się do oczu wszystkiego, w tym drobnego pyłu.
2 Ustaw wentylator, aby dmuchał na zewnątrz. Podczas czyszczenia umieść wentylator skrzynkowy w oknie skierowanym na zewnątrz. Włącz go, aby wzniecając kurz, wydmuchałeś go na zewnątrz, zamiast trzymać go w pokoju.
3 Wynajmij odkurzacz w wypożyczalni odkurzaczy przemysłowych. Aby zebrać pył budowlany, najlepszym rozwiązaniem jest odkurzacz z drobnym workiem na kurz. Zapobiega wdmuchiwaniu kurzu z torby z powrotem do pokoju, co może się zdarzyć w przypadku odkurzacza domowego. Możesz wypożyczyć lub kupić odkurzacz w lokalnych sklepach.
4 Odkurz pomieszczenie raz. Wsysaj jak najwięcej kurzu w pierwszej rundzie odkurzaczem przemysłowym np. Karcher NT 35/1. Później będziesz musiał odkurzać więcej, ale chcesz usunąć większość kurzu z podłogi, aby go nie rozprowadzać.
5 Wytrzyj ściany. W przypadku nowej farby wystarczy zwykłe odkurzanie przedłużonym prochowcem. W przypadku starej farby może być konieczne przetarcie ścian wilgotną szmatką lub przedłużonym mopem. Zasadniczo chcesz usunąć jak najwięcej kurzu ze ścian.
◦ W przypadku tapet z teksturą należy użyć przystawki próżniowej, aby odkurzyć kurz.
◦ Upewnij się, że masz również sufit i listwy przypodłogowe.
6 Wyczyść oprawy oświetleniowe i wentylatory. Wytrzyj łopatki wentylatora sufitowego i dokładnie wyczyść oprawy oświetleniowe. Konieczne może być zdjęcie opraw oświetleniowych, aby je dokładnie wyczyścić. Użyj środka do czyszczenia szkła do wszystkich części na bazie szkła, aby nadać im połysk.
7 Wytrzyj otwory wentylacyjne. Jeśli otwory wentylacyjne nie zostały zakryte podczas budowy, musisz je teraz wyczyścić. Zdejmij otwory wentylacyjne, odkręcając je, a następnie wytrzyj obie strony wilgotną szmatką. Jeśli są szczególnie zabrudzone, może być konieczne wyczyszczenie ich ciepłą wodą z mydłem.
8 Użyj odkurzacza piorącego do tapicerki – Karcher Puzzi. Wszelkie meble, które pozostały w domu, należy odkurzyć, nawet jeśli były przykryte. Za pomocą nasadki do tapicerki odkurzacza przesuń meble, aby usunąć kurz.
9 Wytrzyj inne odsłonięte powierzchnie. Kurz jest prawdopodobnie na wszystkich odsłoniętych półkach, blatach i drobiazgach. Wytrzyj je wszystkie wilgotną szmatką, aby usunąć kurz. Jeśli są szczególnie brudne, użyj delikatnego środka czyszczącego.
10 Wielokrotnie odkurzać. Niezależnie od tego, czy masz dywan, czy twardą podłogę, będziesz musiał odkurzać kilka razy. Usunięcie całego kurzu, zwłaszcza z dywanu, zajmie kilka przejazdów.
11 Mopuj twarde podłogi. Po zebraniu jak największej ilości kurzu wytrzyj podłogę, aby pozbyć się reszty kurzu. Być może będziesz musiał mopować więcej niż jeden raz, aby mieć pewność, że wszystko otrzymasz.
12 Wymień filtr powietrza. Gdy skończysz usuwać kurz, dobrze jest wymienić filtry powietrza. W ten sposób możesz zacząć od nowa, a filtr nie zostanie zatkany całym tym pyłem budowlanym.

admin
admin

Zadzwoń