• +48796738550, 4Home, Zabrze ul. Dąbrowskiego 25/4
  • kontakt@wypozyczalniakarcher.com.pl

Jak działają szorowarki do podłóg i dlaczego warto rozważyć ich wynajem lub zakup?

Jak działają szorowarki do podłóg i dlaczego warto rozważyć ich wynajem lub zakup?


Co to jest automatyczna szorowarka do podłóg?

Szorowarka automatyczna to maszyna czyszcząca, która może służyć do wydajnego i skutecznego czyszczenia podłóg, zastępując tradycyjne mopy i wiadra. Pracują w celu naniesienia roztworu czyszczącego i agresywnego szorowania i osuszania powierzchni w jednym przejściu. Dzięki możliwości czyszczenia za jednym przejściem, a także możliwości czyszczenia większej powierzchni na godzinę, szorowarki do podłóg pomagają znacznie przyspieszyć proces czyszczenia.

Dzięki szerokiej gamie łatwiej jest znaleźć szorowarkę, która pasuje do konkretnego zastosowania w zależności od powierzchni, którą należy wyczyścić i jak szybko chcesz to zrobić.


Jak korzystać z automatycznej szorowarki?

Przed użyciem szorowarki należy najpierw wykonać kilka czynności, aby uzyskać najlepsze wyniki w czyszczeniu podłóg, a także zmniejszyć potencjalne uszkodzenia maszyny.

Po pierwsze, upewnij się, że szorowarka do podłóg ma wystarczająco naładowany akumulator, aby wykonać zadanie. Zaleca się ładowanie tylko w razie potrzeby, ponieważ zbyt częste robienie tego może skrócić żywotność baterii.

Po drugie, upewnij się, że zamiatasz lub wycierasz na sucho podłogę, aby na powierzchni nie pozostały żadne zanieczyszczenia. Pozostawienie znacznej ilości kurzu lub luźnego brudu może spowodować uszkodzenie ssawy oraz dodatkowe zużycie szczotki lub padu. Brud, który staje się mokry, może również powodować wiele problemów podczas czyszczenia, ponieważ błoto może się rozprzestrzenić i trudniej je usunąć.

Po zakończeniu tych kroków należy napełnić zbiornik roztworem czyszczącym szorowarki wraz z żądanym roztworem czyszczącym (neutralne środki czyszczące zazwyczaj zapewniają najlepsze wyniki na uszczelnionych podłogach i alkalicznych środkach czyszczących do betonu). Następnie włączasz urządzenie i dostosowujesz je, aby wybrać żądane ustawienia.

Następnie przymocujesz pad szorujący lub szczotkę, co jest dość proste, która działa samoczynnie. Następnie opuszczamy ssawę i rozpoczynamy pracę.

Zazwyczaj można wyczyścić posadzkę szorowarką w jednym przejściu, chociaż w przypadku bardziej zabrudzonych powierzchni można przeprowadzić „szorowanie wstępne” lub „szorowanie podwójne”, w którym najpierw wykonuje się cykl z samym roztworem czyszczącym, z uniesioną wycieraczką podłogi, a następnie uruchomić szorowarkę w zwykły sposób.

Podczas pracy maszyny typu szorowarka automatyczna do podłóg ciężko pracuje, aby wyczyścić podłogi. Najpierw płuczka rozprowadzi wodę wewnątrz szczotki, dzięki czemu lepiej wykorzysta roztwór czyszczący, a następnie w dół przez zbiornik roztworu do zaworu elektromagnetycznego. Następnie wycieraczka wraz z wbudowanym potężnym systemem podciśnienia płuczki będzie pracować nad odzyskaniem wody i rozprowadzeniem jej do zbiornika odzysku. Dzięki zastosowaniu ściągaczki i systemu odkurzania, szorowarka natychmiast wysusza podłogi.

Jakie rodzaje szorowarek są dostępne na rynku?

Na rynku dostępnych jest wiele różnych rodzajów szorowarek, co może utrudnić określenie, która maszyna najlepiej pasuje do Twojego unikalnego obiektu.

Przy wyborze szorowarek do podłóg należy wziąć pod uwagę główne kryteria: szerokość czyszczenia, prędkość maszyny, rozmiar zbiornika i czas pracy akumulatora.

Przechodząc przez powyższe kryteria, najpierw należy określić ilość powierzchni, którą trzeba wyczyścić, a także pożądaną ilość czasu, którą należy poświęcić na sprzątanie.

Wypożycz, przetestuj i jeśli maszyna się sprawdzi KUP. To najlepszy sposób aby nie popełnić błędu. Niezależnie od tego, czy chcesz chodzić za szorowarką, czy jeździć na szorowarce, z głowicą cylindryczną lub tarczą, szczotką lub padem, u nas znajdziesz wszystko.

W obszarach o większej powierzchni szorowarki do podłóg są idealne, ponieważ zapewniają stałą prędkość. Dzięki możliwości siedzenia podczas sprzątania, operator nie zwolni i będzie wymagał mniej przerw. Na przykład 5000 m kwadratowych na godzinę.

Często jednak zdarza się, że trzeba wyczyścić mniejsze powierzchnie, a większe szorowarki do podłóg nie będą pasować. W takich sytuacjach idealne są szorowarki do podłóg. Kompaktowa linia szorowarek podłogowych charakteryzuje się małymi promieniami skrętu, które umożliwiają maszynie wciskanie się i obracanie w wąskich, zatłoczonych przestrzeniach, a także regulowanymi uchwytami, które można złożyć, umożliwiając czyszczenie pod stołami, biurkami lub innymi niższymi powierzchniami.

Po wybraniu odpowiedniego rozmiaru maszyny dostępne są dodatkowe opcje, takie jak wybór pomiędzy szczotką lub padem do automatycznego szorowarki. Szczotka dobrze sprawdza się podczas czyszczenia powierzchni w trudno dostępnych miejscach, takich jak czyszczenie płytek z fugą, betonu lub chodników. Z drugiej strony, pady doskonale nadają się do czyszczenia powierzchni w pomieszczeniach, takich jak drewniane płytki podłogowe.

Ze względu na szeroki zakres głowic szorujących, rozmiary zbiorników roztworu i odzysku, a także opcje dostosowywane do indywidualnych potrzeb, takie jak głowice szorujące cylindryczne lub tarczowe, napędy padów lub szczotki, bardzo łatwo jest znaleźć sprzęt czyszczący „właściwy rozmiar” dla Twojego konkretna zadania.

Dlaczego warto rozważyć zakup szorowarki do podłóg do swojego wyposażenia do sprzątania?

Jak wspomniano powyżej, korzystanie ze szorowarek do podłóg przynosi wiele korzyści. Mogą sprawić, że podłogi będą znacznie czystsze i bardziej suche niż przy użyciu mopa i wiadra, co pomaga zapobiegać poślizgnięciom i upadkom w obiekcie, a także poprawia wygląd. Czyszczą znacznie szybciej niż mopy i wiadra i łatwo jest znaleźć ten idealny dla Twoich unikalnych potrzeb. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz kompaktowej szorowarki do czyszczenia wąskich przestrzeni, takich jak korytarze lub wejścia, czy też potrzebujesz dużej szorowarki do czyszczenia większych powierzchni, takich jak garaż lub cała szkoła, na rynku jest maszyna to jest idealne dla Ciebie.

Zamów wynajem szorowarki już dziś i przetestuj szorowarkę na swoim obiekcie

admin
admin

Zadzwoń