• +48796738550, 4Home, Zabrze ul. Dąbrowskiego 25/4
 • kontakt@wypozyczalniakarcher.com.pl

Jak impregnować odzież, jak stosować impregnaty, dbanie o odzież wodoodporną

Jak impregnować odzież, jak stosować impregnaty, dbanie o odzież wodoodporną

Impregnat polskiej produkcji do impregnacji odzieży przeciwdeszczowej i nie tylko. Nie plami, nie zmienia koloru impregnowanej powierzchni a jego działanie jest bezcenne. Zabezpiecza przed przemakaniem oraz przed wnikaniem plam powstałych na skutek użytkowania.

Odzież, która ochroni nawet w największej ulewie to mit czy luksus dostępny dla każdego? Jak sprawić aby odzież nie przemakała w największej ulewie? Nie tylko przed przemakaniem ale również przed zabrudzeniami, tłustymi plamami lub jakimikolwiek innymi trudnymi do wyprania plamami.

Teraz każdy może skorzystać z dostępnej dla każdego nanotechnologii. Wystarczy pokryć materiał nano impregnatem hydrofobowym i problem zniknie. Jeśli posiadacie państwo kurtkę z materiału typu Gore Tex to pamiętajmy że po pewnym czasie również najlepszy gore tex traci swoje właściwości i w takiej sytuacji właśnie nasz impregnat hydrofobowy może sprawić, że nasza stara kurtka znów będzie nieprzemakalna.

Nasze produkty działają z takimi materiałami jak zamsz, skóra, wszelkiego rodzaju tekstylia oraz inne materiały.

NANOIMPREGNAT HYDROFOBOWY służy do zabezpieczenia:

 • Kurtek przeciwdeszczowych
 • Kurtek z wszelkiego rodzaju membranami (sympa tex, gore tex, mpy itp.)
 • Buty trekkingowe
 • Buty do codziennego użytku
 • Spodnie
 • Marynarki
 • Kurtki skórzane
 • Odzież motocyklową
 • A nawet T-shirty

Tworzy niewidzialną gołym okiem warstwę o grubości kilkudziesięciu nanometrów. Warstwę w pełni oddychającą. Zmiana właściwości materiału nadając mu unikalne właściwości.

Preparaty przez nas oferowane do impregnacji nie wpływają na parametr para przepuszczalności czyli nie zatykają porów w materiale co pozwala na wydostawanie się pary na zewnątrz.

Nanocząsteczki, czyli niewidzialna powłoka z punktu widzenia chemika jest mniejsza od cząsteczki wody a przede wszystkim ma wybitne właściwości adhezyjne w stosunku do włókiem a odpychające do cząsteczek wody.

Cechy impregnatów

 • Łatwa w użyciu, bezpieczna i bardzo wydajna impregnacja w atomizerze dla ubrań wodoodpornych
 • Nadaje trwałą hydrofobowość
 • Odświeża właściwości oddychające
 • Utrzymuje wewnętrzną zdolność do przenoszenia wilgoci a więc nie osłabiając przy tym zdolności do przenoszenia wilgoci przez membrany
 • przywraca zdolność znoszonej odzieży do nieprzepuszczania wody eliminuje problemy z „przemakaniem

Zastosowanie:

Kurtki skórzane, kurtki puchowe, garnitury, koszule bawełniane, krawaty, T-shirty, impregnacja kurtek z membranami typu Gore Tex, Texaore, Hyvent, Aquatex i nie tylko. Można również stosować do zaimpregnowani zewnętrznej warstwy kurtki czy spodnie wykonanych z softshella (przeciwwiatrowych) kurtek puchowych czy z wypełnieniem sztucznym.

 Sposób użycia/aplikacji

Najlepiej dokonać impregnacji przed pierwszym użyciem kurtki. W przypadku używanej kurtki, która była prana w proszku/dedykowanym preparacie należy odpowiednio ją przygotować. Dlaczego? Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że cząstki proszków są tak skonstruowane, że są dwubiegunowe i przyciągają zarówno brud jak i wodę (za pewnie zwróciliście uwagę, że im częściej pierzemy odzież tym szybciej się brudzi a widać to w szczególności po pierwszych praniach – odpowiedzialne za to jest niedostateczne płukanie). W związku z powyższym złe wypłukanie (uwaga NIE stosujemy żądnych preparatów zmiękczających np z lanoliną – czyli popularnych płynów do płukania – mogą spowodować zniszczenie/złuszczanie membrany) lub ich stosowanie może osłabić działanie hydrofobizujące impregnatu. Należy pamiętać że wszelkie zacieki czy plamy też zaimpregnujemy i utrwalimy. Przed impregnacją w kurtce zapinamy wszelkie guziki, napy, zamki czy rzepy.

Co zrobić by być pewnym że kurtka zostanie odpowiednio zabezpieczona?

Po pierwsze nie prać w zwykłych proszkach a przede wszystkim nie płukać środkami zawierającymi lanolinę (zmiękczają tkaninę zatem również membranę powodując w skrajnych przypadkach jej łuszczenie). Stosować tylko produkty zalecane przez producenta.

Jeżeli nie przestrzegaliśmy tych wytycznych należy wyprać w zalecanym środku przez producenta lub domowym sposobem przy użyciu szarego mydła – ale odpowiednio przygotowanego. NIE wrzucamy np: połówki mydła do prania – najlepiej mydło zatrzeć na tarce a następnie rozpuścić w wodzie jednocześnie podgrzewając. Ostudzić, dodać do prania. Dobrze wypłukać.

Wysuszyć/podsuszyć w przewiewnym miejscu.

Środek aplikuj najlepiej ręcznie. Środek można stosować na wilgotne powierzchnie – nie trzeba ich suszyć przed impregnacją.

Impregnowaną odzież rozłożyć na równej powierzchni.

Butelkę z atomizerem trzymać około 15 – 20 cm od impregnowanej powierzchni.

Preparat nakładać równomiernie (nie lać) na zewnętrzną stronę materiału zwracając uwagę na miejsca szwów i łączeń.

Po aplikacji odczekać 2 minuty a następne rozetrzeć ręką (aby sobie ułatwić można użyć jednorazowej rękawicy foliowej) co dodatkowo zwiększy skuteczność impregnacji.

 

admin
admin

Zadzwoń