• +48796738550, 4Home, Zabrze ul. Dąbrowskiego 25/4
  • kontakt@wypozyczalniakarcher.com.pl

Jak przygotować nieruchomość do sprzedaży?

Jak przygotować nieruchomość do sprzedaży?

Przeważnie na rynku nieruchomości występujemy w roli kupującego. Może jednak dojść do sytuacji, że przyjdzie nam wystawić na sprzedaż naszą nieruchomość.

Na cenę nieruchomości składa się kilka czynników, na której w większości wypadków nie mamy żadnego wpływu. Mowa tutaj o takich kwestiach jak np. powierzchnia lokalu lub jego położenie. Możemy jednak dokonać kilku zabiegów, które pomogą nam zwiększyć wartość naszego mieszkania lub domu. Powinniśmy zadbać o takie rzeczy jak na przykład pierwsze wrażenie, które odczuwa klient podczas oglądania naszej nieruchomości. Walory estetyczne poprawia na przykład odnowienie elewacji. Czasem zwykłe jej pomalowanie znacznie poprawia jej wygląd. Kolor elewacji nie powinien być krzykliwy, powinien za to wpasować się w barwy sąsiednich nieruchomości. T sprawi, że okolica będzie się jawić nabywcy jak miła i spokojna.

Baczną uwagę zwróćmy na wygląd naszych drzwi oraz okien. Po ich stanie klienci często oceniają wiek budynku. Jeśli jest to konieczne, nie bójmy się wymienić drzwi lub okna. Jest to inwestycja dość kosztowna, ale w ostatecznym rozrachunku się zwróci, ponieważ można wtedy podnieść cenę nieruchomości. Klient podczas wizyty zwróci uwagę na podwórko, trzeba więc koniecznie o nie zadbać. Posadzenie kilku drzewek lub żywopłotu, skoszenie trawnika poprawi estetykę wokół domu.

Po obejrzeniu podwórka oraz elewacji, klient będzie chciał oczywiście wejść do środka. Z pewnością rzuci okiem na stan podłogi, która powinna być dokładnie umyta.

Kupujący zwracają uwagę na całość, ale łazienka oraz kuchnia są przez nich oglądane jeszcze dokładniej. W kuchni dla poprawy wyglądu wnętrza możemy na przykład pokusić się o wymianę półek lub blatów – elementów, które zużywają się najczęściej. Tu mogą pojawić się tłuste plamy, te miejsca wchłaniają także opary powstające podczas gotowania. W łazience warto przeprowadzić gruntowne czyszczenie fug. Jest to prosta czynność dająca jednocześnie bardzo widoczny odświeżenia. Jeśli zauważmy zniszczone pojedyncze płytki – wymieńmy je. Warto to zrobić, jeśli znajdują się one w widocznych miejscach.

Na klimat pomieszczenia ogromne piętno odciska oświetlenie. Kiedyś popularne były żyrandole, teraz ich miejsce zajmują inne rozwiązania typu punktowe reflektory oraz lampy stojące. Je umieszcza się w najważniejszych miejscach. Zmiana oświetlenia powinna być konsultowana z osobami mającymi stosowne kompetencje. Oświetlenie kształtuje odbiór naszej nieruchomości przez potencjalnego nabywcę.

Jeśli w naszym domu dominują białe ściany, zastanówmy się nad ich przemalowaniem. Kolory muszą komponować się meblami oraz dodatkami. W sieci znajdziemy wiele pomocnych wskazówek. Końcowym etapem przygotowań są gruntowne porządki.

Wysprzątać należy każde miejsce, nie tylko te widoczne miejsca. Klient będzie oglądać każde miejsce, nie można więc „odpuszczać” schowanych miejsc. Klient może zaglądnąć w każdy zakamarek i dostrzec najmniejszy brud.

Po zakończeniu całego procesu przygotowania mieszkania, warto finalne efekty uwiecznić na zdjęciu. Dzięki profesjonalnym zdjęciom wnętrze będzie wyglądać atrakcyjnie. To zwróci uwagę większej liczby potencjalnych nabywców.

Lista czynności wartych wykonania jest długa, ale nie trzeba przeprowadzać od razu wszystkich. Już kilka z nich podniesie wartość naszej nieruchomości, podniesie jej standard.

admin
admin

Zadzwoń