• +48796738550, 4Home, Zabrze ul. Dąbrowskiego 25/4
  • kontakt@wypozyczalniakarcher.com.pl

Jak usunąć tapetę za pomocą parownicy (6 łatwych kroków)

Jak usunąć tapetę za pomocą parownicy (6 łatwych kroków)

Stare tapety mogą sprawić, że Twój dom będzie wyglądał trochę przygnębiająco. Ale z naszą pomocą możesz łatwo usunąć tapetę za pomocą myjki parowej i zainstalować nową tapetę lub przemalować ściany na zupełnie nowy kolor.

Pokażę Ci, jak usunąć tapetę za pomocą pary w kilku prostych krokach.

Parownica do usuwania tapet

Istnieją dwa sposoby usuwania tapety: za pomocą rozpuszczalnika lub parownicy. Używając myjki parowej do usuwania tapet, umieszczasz i przesuwasz przystawkę do usuwania tapet po tapecie na tyle długo, aby rozpuścić klej. Gdy klej osłabnie, użyj szpachelki, aby zeskrobać papier ze ściany.

Jeśli nie chcesz używać pary, możesz użyć do tego rozpuszczalnika jednak jest to rozwiązanie z użyciem silnej chemii.


Kroki usuwania tapety za pomocą parownicy Karcher do tapet

Myjki parowe wydzielają gorącą parę wodną, ​​która wsiąka w tapetę, aby rozpuścić klej.

Ta metoda jest szczególnie skuteczna na grubych tapetach. Najlepiej sprawdzi się również w przypadku papierów, które od bardzo dawna były przytwierdzone do ściany.

Tak więc, jeśli jesteś gotowy na swój steamer, oto jak usunąć starą tapetę za pomocą pary:

  1. Oczyść ścianę i chroń podłogę

Usuń wszystko, co mogłeś przyczepić do ściany, takie jak ramki do zdjęć i obrazy. Oczyść również podłogę i przykryj ją szmatką lub plastikowymi prześcieradłami, aby zapobiec uszkodzeniu dywanu lub podłogi.

Zakryj wszelkie sprzęty elektryczne, przełączniki i gniazda taśmą elektryczną. To ochroni je przed wodą (parą). Podczas usuwania tapety parowcem w pomieszczeniu będzie dużo pary.

  1. Perforuj tapetę

Zrób małe otwory w tapecie, aby umożliwić przenikanie przez nią pary. Możesz to zrobić z papierowym tygrysem. Nie używaj zbyt dużej siły podczas perforacji, aby zapobiec perforacji powierzchni ściany. W szczególności płyty gipsowo-kartonowe mogą mieć brzydkie ślady, jeśli użyjesz zbyt dużej siły.

  1. Zastosuj parę za pomocą myjki parowej z przystawką do tapet

Umieść podkładkę parową swojego urządzenia do gotowania na parze na tapecie, aby umożliwić przenikanie pary i poluzowanie kleju. Przytrzymaj podkładkę wystarczająco długo, aby później łatwiej było zeskrobać papier.

  1. Zeskrob starą tapetę szpachelką

Użyj szpachelki lub specjalistycznego narzędzia do skrobania, aby usunąć tapetę. Nóż do płyt gipsowo-kartonowych przyda się również, jeśli nie masz szpachli.

Jeśli papier nadal przykleja się do ściany, ponownie nałóż przystawkę do parownicy, aby poluzować klej. Następnie zeskrob.

  1. Posprzątaj ścianę

Oczyść ścianę ciepłą wodą i miękką gąbką. Spowoduje to usunięcie pozostałości kleju i śladów tapety. Twoja ściana pozostanie czysta i gotowa do ponownego malowania lub instalacji nowej tapety.

  1. Posprzątaj pokój, aby usunąć bałagan

Gratulacje, skończyłeś usuwanie tapety za pomocą parowca. Teraz nadszedł czas, aby posprzątać bałagan, który para i podarta tapeta stworzyły na podłodze.

Jakiego urządzenia do gotowania na parze?

Na rynku istnieje wiele możliwości odklejania tapet ze ściany.

Jeśli obszar, na którym pracujesz, jest mały, możesz użyć myjki parowej do tkanin lub wielofunkcyjnego ręcznego odkurzacza parowego lub mopa.

Ale jeśli potrzebujesz pracować na dużej powierzchni, możesz wypożyczyć profesjonalną parownicę do tapet. Dobrym, który poleciłbym, jest Karcher DE4002 lub SG4/4 z przystawką do tapet.

admin
admin

Zadzwoń