• +48796738550, 4Home, Zabrze ul. Dąbrowskiego 25/4
  • kontakt@wypozyczalniakarcher.com.pl

Nauka stojąca za działaniem myjek ciśnieniowych na gorącą wodę

Nauka stojąca za działaniem myjek ciśnieniowych na gorącą wodę

Gorąca woda zapewnia potężny energetyczny uderzenie wody w czyszczeniu wszelkich powierzchni. Energia ta powoduje również zmniejszenie napięcia powierzchniowego wody, umożliwiając jej łatwiejszą i skuteczniejszą penetrację cząsteczek tłuszczu i brudu.

W rzeczywistości istnieją trzy kluczowe elementy myjki wysokociśnieniowej na gorącą wodę – ciepło, mieszanie i mydło – które skutecznie usuwają tłuszcz i brud. Oto jak one działają:

Ciepło, jak opisano powyżej, powoduje szybkie działanie molekularne, które powoduje, że środek czyszczący jest bardziej aktywny i zmniejsza napięcie powierzchniowe wody, dzięki czemu może skutecznie penetrować brud na poziomie molekularnym.
Podrażnienie to wpływ, który pochodzi z objętości i ciśnienia wody uderzającej o powierzchnię - podobnie jak w przypadku ręcznego szorowania talerza w zlewie kuchennym.
Mydło (często nazywane przez użytkowników myjek ciśnieniowych „detergentem”) chemicznie zrywa wiązanie między brudem a powierzchnią. Rozpoczyna się, gdy cząsteczki oleju i smaru przyczepiają się do brudu i utrzymują je uwięzione lub związane z powierzchnią. Detergenty wykorzystują środki zmiękczające, technicznie określane jako „środki powierzchniowo czynne” (skrót od „odczynników powierzchniowo czynnych”) do emulgowania oleju i smaru - jest to proces, w którym dwie lub więcej niemieszających się cieczy, takich jak olej i woda, nie odpychają już każdego inne, ale właściwie wymieszaj. Gdy olej i woda są w stanie zmieszać się tworząc emulsję, brud - wciąż przylegający do oleju i smaru - jest przenoszony przez wodę myjącą.

Więc co to wszystko ma wspólnego z myjką ciśnieniową z gorącą wodą?

Myjki wysokociśnieniowe na gorącą wodę łączą w sobie idealną równowagę wszystkich trzech kluczowych elementów – ciepła, mieszania i mydła – w celu zapewnienia doskonałej wydajności czyszczenia ciśnieniowego.

Skąd wiesz, kiedy używać gorącej wody?

Jeśli czyścisz silniki, części samochodowe lub cokolwiek z olejem lub smarem, będziesz potrzebować gorącej wody. Podobnie jak naczynia w zlewie, gorąca woda „rozpuszcza” tłuszcz i brud; zimna woda tylko go popycha.

Z drugiej strony, jeśli po prostu usuwasz piasek, zaschnięte błoto lub nawet zrywasz farbę, myjka ciśnieniowa zimną wodą będzie działać dobrze. W połączeniu z detergentem myjka ciśnieniowa zimną wodą może być bardzo skuteczna w wielu zastosowaniach.

Ogólna zasada jest prosta: cokolwiek myje zimna woda, gorąca woda czyści lepiej i szybciej.

Czy myjka ciśnieniowa na gorącą wodę kosztuje więcej?

Tak, czasami nawet dwa razy więcej, ze względu na złożoność podgrzewania ciepłej wody pod ciśnieniem. Myjki wysokociśnieniowe na gorącą wodę wymagają również bardziej prewencyjnej konserwacji, takiej jak zespół palnika, wężownica i nadmiarowe zabezpieczenie przed nadmiernym ciśnieniem, z których wszystkie wymagają corocznej regulacji.

Mimo to myjki wysokociśnieniowe z gorącą wodą łatwo zwracają się w postaci oszczędności kosztów pracy, zapewniając szybszą i bardziej efektywną metodę czyszczenia ciśnieniowego. A ponieważ woda przepływa przez pralkę z tak dużą prędkością, potrzeba mniej detergentu, co pozwala zaoszczędzić jeszcze więcej pieniędzy.

Jak podgrzewana jest woda w myjce ciśnieniowej?

Woda wpływa do myjki ciśnieniowej z kranu lub zbiornika przez wąż ogrodowy. Najpierw przepływa przez pompę wysokociśnieniową, która przyspiesza przepływ wody przez wężownicę grzewczą. Spiralna lub okrągła konfiguracja uzwojenia pozwala wodzie na maksymalne wystawienie na działanie płomienia (zasilanego olejem napędowym lub gazem ziemnym / propanem), gdy pędzi przez środek cewki. Zanim woda wypłynie z wężownicy i przez rurkę i dyszę, osiągnie temperaturę do 150° C.

Czy myjka parowa to to samo, co myjka wysokociśnieniowa na gorącą wodę?

Nie jest niczym niezwykłym słyszeć myjki wysokociśnieniowe na gorącą wodę, zwane myjkami parowymi. Chociaż istnieje kilka zastosowań, takich jak odladzanie lub dezynfekcja, które wymagają pary, przez lata udowodniono, że gorąca woda pod wysokim ciśnieniem jest znacznie skuteczniejszą metodą czyszczenia niż para. Dzieje się tak, ponieważ mycie gorącą wodą ma dodatkową zaletę mieszania – objętość wody pod wysokim ciśnieniem uderza w powierzchnię.

admin
admin

Zadzwoń