• +48 731 488 386, 4Home, Zabrze ul. Dąbrowskiego 25/4
 • kontakt@wypozyczalniakarcher.com.pl

Blog Archives

Szukasz super myjki na wynajem do mycia profesjonalnego? 350 Bar i przepływ 1300 l/h to coś dla ciebie.

Zapraszamy do wynajmu myjki ultra wydajnej do czyszczenia dużych powierzchni lub zdzierania silnych zabrudzeń takich jak cement, farba i inne.

Profesjonalna myjka ciśnieniowa HD 13/35 GE

Karcher HD 13/35 GE to urządzenie o wyjątkowo mocnej konstrukcji i wysokich parametrach pracy z myślą o przemyśle, budownictwie, rolnictwie oraz leśnictwie. W myjce HD 13/35 GE szczególny nacisk położono na moc ciśnienia roboczego sięgającą 350 bar, zwiększając przy tym wydatek wody równy 1300l/h.

Urządzenie zostało wyposażone w spalinowy silnik benzynowy Hondapompę korbowodową oraz metalową ramę chroniącą urządzenie przed uszkodzeniami. Duże, gumowe koła ułatwiają transport po nierównym podłożu. Wszystko to sprawia że myjka ultrawysokociśnieniowa HD 13/35 GE to urządzenie do pracy w bardzo trudnych warunkach, które doskonale czyści nawet najtrudniejsze zabrudzenia takie jak np. beton z szalunków.

Myjka HD 13/35 GE w standardowym wyposażeniu posiada: pistolet przemysłowy Havy Duty przystosowany do pracy z urządzeniami o mocy 350bar, lanca spryskująca o długości 700mm10 m profesjonalny wąż wysokociśnieniowy oraz dysza płaska.

Myjka wysokociśnieniowa daje wiele korzyści. Jedną z największych zalet posiadania takiego urządzenia w swojej firmie jest fakt, że nie musisz wynajmować firm zajmujących się czyszczeniem ciśnieniowym. Dzięki temu oszczędzasz swój czas oraz pieniądze i zyskujesz wysoką niezależność. Czyścisz kiedy chcesz! Bez przerw na przyjazd firmy czyszczącej!

Do najtrudniejszych prac

Urządzenie dzięki swojej konstrukcji i wysokich parametrach pracy pozwala na czyszczenie nawet najtrudniejszych zabrudzeń. Opracowane do zadań specjalnych w branży budowlanejrolnictwieprzemyśle, ale także sprawdzi się w stoczni czy myciu maszyn wydobywczych. Myjka została wyposażona w benzynowy silnik spalinowy marki Honda oraz pompę korbowodową, która umożliwia długotrwałą pracę. Wszystko to sprawia, że urządzenie osiąga wyjątkowo mocną wydajność.

Zaprojektowany do trudnych warunków

Myjka HD 13/35 GE to urządzenie spalinowe wyposażone w wytrzymały silnik marki Honda (rodzaj: GX660) napędzany benzyną. Cały osprzęt myjki chroni solidna stalowa rama. Dodatkowo myjka posiada zawór termiczny do ochrony pompy przed przegrzaniem w czasie pracy.

Spalinowa = niezależna od sieci elektrycznej

Jedną z największych zalet myjek spalinowych HD klasy G jest fakt, że nie musisz ograniczać się do miejsc z siecią elektryczną. Zwiększa to zasięg oraz możliwości myjki. Ale co zrobić gdy nie ma się dostępu do wodociągu? Myjka HD 13/35 GE umożliwi Ci pobieranie wody z niezależnych zbiorników wody (naturalnych i sztucznych) takich jak np. beczka, staw itp. Do takich rozwiązań myjka została wyposażona w duży filtr wody, który chroni pompę przed zanieczyszczeniami.

Wysoka mobilność

Koła wykonane z wysokiej jakości materiałów, odporne są na przebicia. Umożliwiają one transport urządzenia w trudnych warunkach oraz po nierównej powierzchni. Mimo rozmiarów sama myjka jest mobilna. Posiada uchwyty na wyposażenie co sprawia, że wszystko co potrzebne do używania myjki jest zawsze pod ręką i umożliwia transport urządzenia wraz z akcesoriami.

Pompa korbowodowa

Pompa korbowodowa Kärcher z zaworem przeciążeniowym i systemem, który po upływie 20 s od zwolnienia spustu pistoletu sprawi, że silnik wejdzie na bieg jałowy, dzięki czemu praca z tym urządzeniem staje się wyjątkowo ekonomiczna. Wpływa to także na wydłużenie żywotności urządzeń.

admin

Czy płytki ceramiczne, gresowe można impregnować?

Odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania i wyjaśniamy wątpliwości


Trwałość to jedna z imponujących cech płytek gresowych, ceramicznych czy porcelanowych. Nie tylko to, znajdziesz również płytki, które są odporne na wilgoć i uszkodzenia. To powiedziawszy, aby jak najlepiej wykorzystać płytki, należy postępować zgodnie z instrukcjami i zaleceniami producentów, zwłaszcza jeśli chodzi o proces impregnacji. Idealnym do tego etapem jest wybór kolekcji porcelany z uwzględnieniem kosztów impregnacji płytek i ewentualnych zabiegów renowacyjnych.

Jeśli chodzi o impregnację płytek, należy to robić tylko wtedy, gdy zaleca to producent.
Jest to praktyczna zasada, której należy wyraźnie przestrzegać.

Weźmy na przykład płytki, które nie wymagają dodatkowego zabezpieczenia żadną impregnacją. Cóż, powód tego jest prosty: nasze wyjątkowe płytki porcelanowe są chronione przed wieloma czynnikami, takimi jak promienie UV, efekty chemiczne itp., podczas procesu produkcji. Wszystko to zapewnia brak uszkodzeń istotnych części gresu porcelanowego. Pamiętaj, wybierając płytki porcelanowe, musisz wziąć pod uwagę pewne czynniki, takie jak; ruch pieszy, obszar/pomieszczenie, w którym będzie używany, narażenie na wilgoć i inne. Czynniki te odgrywają kluczową rolę w określaniu trwałości okładziny z płytki.

Właściwa płytka porcelanowa nie tylko będzie Ci dobrze służyć przez długi czas; zachowa również swoją atrakcyjność wizualną.

Tak więc palące pytanie brzmi: dlaczego należy/ nie należy impregnować płytek? Cóż, odpowiedź leży w okładzinie. Widzisz, impregnaty zmieniają istotne parametry okładziny. Impregnaty mają tendencję do tworzenia kolejnej warstwy na zewnętrznej powierzchni płytki, co wpływa na atrakcyjność wizualną i inne parametry płytki. W sytuacjach, gdy impregnacja jest nakładana w miejscach o dużym natężeniu ruchu pieszego, w miarę upływu czasu widoczne będzie niszczenie okładziny.

admin

Wypożyczyć sprzęt czy zamówić ekipę do prania wykładziny?

Odpowiedź zależy od odpowiedzi na 2 pytania.

 1. Czy masz czas lub pracowników na samodzielne pranie wykładziny?
 2. Czy powierzchnia którą masz wyczyścić jest mała np. 1 kanapa i mały dywan czy jest to duża powierzchnia np. 400m2 w przedszkolu.

Jeśli odpowiedź brzmi brak czasu i duża powierzchnia to lepiej zatrudnić profesjonalistów. Zgrana ekipa 2 osób potrafi doczyścić nawet 100m2 na godzinę.

W przypadku samodzielnego prania czas możne wynosić nawet 12h.

Profesjonaliści:

 • nie przemoczą wykładziny dlatego szybciej wyschnie
 • nałożą odpowiednie stężenie chemii
 • dokładnie wypłakują powierzchnię
 • szybko wyczyszczą powierzchnię
 • usuną wszystkie/prawie wszystkie plamy

Amatorzy

 • odpowiedni sprzęt gwarantuje sukces jednak za pierwszym razem będzie wymagał troch większego zaangażowania czasowego
 • może w łatwy sposób dojść do przemoczenia wykładziny
 • może nie doczyścić wszystkich plam

Zdecyduj sam czy wolisz usługę czy samodzielnie pranie. Efekt w jednym i drugim przypadku może być taki sam.

admin

Jak kosić trawnik

Nie ma znaczenia, jak piękny jest Twój dom, nieatrakcyjny trawnik może zepsuć cały obraz. Wiedza o tym, jak prawidłowo kosić trawnik, jest jednym z najważniejszych elementów utrzymania zdrowego i atrakcyjnego trawnika. Oto kilka wskazówek dotyczących koszenia trawnika, dzięki którym uzyskasz idealnie zadbany trawnik, którego będą zazdrościć wszyscy twoi sąsiedzi. Zaufaj nam, zazdrość o trawnik to prawdziwa rzecz.

1 Kiedy kosić

Chciałbym mieć jedną odpowiedź dla wszystkich, ale to, jak często trzeba kosić trawnik, zależy w dużej mierze od wielu czynników – ilości nawozu, pory roku, częstotliwości podlewania trawnika itp. Ogólna zasada: Koś trawnik, gdy trawa osiągnie około jedną trzecią wysokości powyżej zalecanej wysokości koszenia. Więc jeśli zwykle przycinasz trawnik do 9 cm wysokości, będziesz musiał kosić, gdy trawa ma około 12 cm wysokości.

2 Ile trawy skosić?

Niektórzy uważają, że koszenie trawy naprawdę krótko jest najlepsze, ponieważ nie będziesz musiał kosić tak często. Duży błąd! Krótka trawa oznacza mniej cienia chroniącego korzenie, a słońce może przypalić ją na żółto. Aby uzyskać bujny trawnik, zalecamy nigdy nie przycinać trawy poniżej 8 cm. Inną podstawową zasadą jest to, aby nigdy nie ścinać więcej niż jedną trzecią źdźbła trawy na raz. Podczas pierwszego koszenia w sezonie ustaw wysoko ostrza kosiarki. Stopniowo obniżaj je przy każdym cięciu, aż osiągniesz pożądaną wysokość. Jeśli ścinasz trawę zbyt krótko i zbyt szybko, obciąża to łodygi roślin. Z każdym koszeniem trawa będzie się poprawiać. To trochę jak przetrwanie najlepiej przystosowanych. Najzdrowsze pędy przeżywają, a słabe są eliminowane.

3 Wskazówki dotyczące bezpieczeństwa w czasie koszenia trawy

Twoje bezpieczeństwo jest ważne. Nie chcesz wyjść, żeby skosić trawnik i skończyć na ostrym dyżurze. Zalecamy przeczytanie poniższych wskazówek dotyczących bezpieczeństwa przed rozpoczęciem jakiejkolwiek pielęgnacji trawnika.

 Przede wszystkim przeczytaj instrukcję obsługi, jeśli używasz własnej kosiarki. Wiem wiem. Jest nudny i może zawierać nieznany żargon, ale mimo to ważne jest, aby wiedzieć, jak działa twój sprzęt.
 Wcześniej sprawdź trawnik pod kątem kamieni lub innych zanieczyszczeń. Wbijanie kamieni w kosiarkę nikomu nie sprawia przyjemności.
 Noś odpowiednią odzież. Oznacza to ciężkie buty i długie spodnie. Chcesz być przykryty, aby chronić się przed latającymi odłamkami. Zalecamy również unikanie luźnej odzieży, ponieważ może ona zaczepić się o sprzęt.
 Trzymaj dzieci i zwierzęta z dala. Ten wydaje się oczywisty. Nie chcesz żadnych zakłóceń i nie chcesz, aby ktokolwiek został zraniony, ponieważ stanęli ci na drodze. Nie należy również pozwalać dzieciom obsługiwać kosiarki, chyba że są wystarczająco duże, aby obsługiwać i rozumieć funkcje obsługi i bezpieczeństwa kosiarki.
 Zatrzymaj kosiarkę i pozwól silnikowi ostygnąć przez 10 minut przed uzupełnieniem paliwa. Zdejmij również kosiarkę z trawnika, aby zapobiec rozlaniu oleju na trawnik. Pójdź o krok dalej i użyj kanistra z odpowiednim dziobkiem do nalewania. W przypadku rozlania natychmiast posprzątać i umieścić szmatkę w zakrytej metalowej puszce.
 Nigdy nie pozostawiaj włączonego kosiarki bez nadzoru. Bądźmy mądrzy. Nie próbuj też pracować przy kosiarce, gdy silnik pracuje. Jeśli kosiarka jest wyposażona w kluczyk, wyjmij go, gdy nie jest używany.
 Uważaj na zboczach. Zbocza mogą być przerażające, ponieważ mogą spowodować przewrócenie się kosiarki i utratę kontroli. Będziesz chciał postępować zgodnie z instrukcjami producenta konkretnej kosiarki dotyczącymi koszenia na zboczu.

4 Nie pakuj całości ściętej trawy do worków

Nie pakuj całej tej opadłej trawy. Pozwól niektórym pozostać na trawniku. Działa jak nawóz i pomaga ożywić glebę. Nigdy też nie koś mokrej trawy. Nie tylko twoje podwórko będzie wyglądać nierówno, ale może również powodować rozwój grzybów.

5 Dodatkowe wskazówki

 Dbaj o siebie! Chroń się przed upałem i utrzymuj nawodnienie.
 Zmieniaj schemat koszenia za każdym razem, gdy kosisz. Trawa rozwija ziarno w zależności od kierunku koszenia. Mieszanie składników doprowadzi do bardziej pionowego wzrostu i pomoże uniknąć kolein na trawniku.
 Utrzymuj ostrza ostre i wyważone. Twoje ostrza z czasem się stępią, więc utrzymuj je na szczycie! Tępe ostrza mogą zwiększać ryzyko chorób i szkodników z powodu postrzępionych cięć, więc unikaj tego, regularnie je ostrząc.
 Odczekaj 3-4 tygodnie, aby skosić nową trawę. Nowe nasiona traw potrzebują więcej czasu, aby się ukorzenić po wykiełkowaniu, więc daj im trochę czasu, ponieważ nasiona te są w delikatnym okresie swojego życia. Musisz także poczekać, aż trawa będzie o jedną trzecią wyższa niż zalecana wysokość koszenia.
 Uważaj na te drzewa. Drzewa i kosiarki tak naprawdę nie dogadują się. Zalecamy pozostawienie pierścienia ziemi bez trawy o szerokości co najmniej 3 stóp wokół pnia, jeśli masz drzewa na swoim podwórku. Kosiarki mogą powodować poważne uszkodzenia wrażliwych tkanek drzewa i ograniczać jego wzrost, zwłaszcza gdy są młode.

Masz to! Zbiorcza lista tego, co uważamy za najważniejsze wskazówki dotyczące koszenia trawnika. Więc idź tam i zajmij się tym trawnikiem! Mamy pod ręką profesjonalistów zajmujących się koszeniem trawy w Zabrzu gotowych do pomocy i sprawiamy, że jest to niesamowite baaardzo łatwe. Zasadniczo jest to sytuacja korzystna dla wszystkich.

admin

SZOROWARKI SZORUJĄCO ZBIERAJĄCE DO PODŁÓG PRZEMYSŁOWYCH DO PROFESJONALNEGO CZYSZCZENIA BETONU< GRESU, PCV.

Profesjonalna szorowarka do podłóg to maszyna na kółkach do dokładnego czyszczenia i suszenia podłóg za jednym przetarciem. Może być stosowany do codziennego czyszczenia podłóg lub do głębokiego czyszczenia oraz usuwania plam i osadów.

Połączone działanie szczotek, detergentu i wody pozwala usunąć brud i bakterie z każdej podłogi, podczas gdy jednostka susząca, składająca się z odkurzacza, ściągaczki i ostrzy suszących, zajmuje się usunięciem tego wszystkiego, pozostawiając po sobie tylko czysty ślad na suchych podłogach, po których można od razu chodzić.

Najbardziej kompaktowe szorowarki do podłóg umożliwiają użytkownikom dotarcie do szczególnie ciasnych przestrzeni, podczas gdy najbardziej wydajne szorowarki przemysłowe firm takich jak HAKO, TASKI, COMAC, KARCHER mogą pracować z wydajnością 8800 metrów kwadratowych na godzinę, wykorzystując najnowocześniejszą technologię i umożliwiając szybkie czyszczenie dużych powierzchni.

Na rynku dostępne są profesjonalne szorowarki:

 • wszystkich rozmiarów;
 • z wersjami samojezdnymi i prowadzonymi;
 • ze zintegrowanym napędem trakcyjnym i bez;
 • zasilany kablem lub baterią.

Szeroka gama szorowarek do podłóg oferowana przez naszą wypożyczalnię obejmuje wszystkie powyższe, a także urządzenie do czyszczenia schodów (które może być również używane jako szorowarka na małych powierzchniach).

Kryteriami, którymi inspirowana jest asortyment naszej wypożyczalni szorowarek, są wydajność, trwałość i praktyczność użytkowania.

Oferujemy maszyny idealne do czyszczenia małych, średnich i dużych powierzchni.

Dostępne są zarówno modele szorowarek prowadzonych, jak i szorowarek samojezdnych. Wydajne, solidne i ergonomiczne szorowarki przemysłowe na każdą potrzebę.

Szorowarki umożliwiają zmniejszenie zużycia detergentów, wody i pracy, co przekłada się na ogólne oszczędności kosztów operacyjnych do 80 procent.

Z drugiej strony, dla tych, którzy preferują podstawowe szorowarki, szorowarki ze sterowaniem bez dodatkowej elektroniki, zapewniające maksymalną łatwość użytkowania i konserwacji.

Dostępnych jest również wiele dodatkowych szczegółów i funkcji, aby jak najlepiej sprostać specyficznym potrzebom różnych obszarów zastosowań.
Szeroka gama możliwych konfiguracji umożliwia dostosowanie szorowarek Eureka do potrzeb każdego klienta.
MASZYNY DO CZYSZCZENIA PODŁÓG PRZEZNACZONE DO WIELU POWIERZCHNI:

Nasza wypożyczalnia oferuje linię przemysłowych szorowarek szczególnie odpowiednich do środowisk, w których występują elementy korozyjne.

Niezależnie od tego, czy skłaniasz się ku w pełni opcjonalnej wersji z akcesoriami, czy też prostszej, łatwej w użyciu maszynie czyszczącej, ma odpowiednią szorowarkę do każdej podłogi, rodzaju zabrudzenia i zwyczaju czyszczenia. Przemysłowe szorowarki do podłóg spełniają najwyższe standardy czyszczenia.

admin

Chcesz doczyścić posadzkę jak profesjonaliści? Szukasz maszyny do gresu, betonu, linoleum?

Nasza firma zajmuje się doczyszczeniem lecz również wynajmem szorowarek i szkoleniem z ich użytkowania. Zapraszamy do kontaktu.

Szorowarki można wynająć w naszym punkcie w Zabrzu ul. Dąbrowskiego 25/4.

admin

Szorowarka do cokołów i schodów. Czyli jak skutecznie czyścić trudno dostępne miejsca, cokoły, schody itp.

Zapraszamy do wynajmu szorowarek do trudno dostępnych miejsc. Szorowarki oscylacyjne sprawdzą się idealnie.

admin

Szorowarka do cokołów, schodów wynajmij i doczyść bez problemów każdą nawet trudno dostępną przestrzeń

Od kilku lat wreszcie jest możliwość łatwego czyszczenia schodów, bez bólu pleców czy problemów z rękami….

Wynajmij szorowarkę do schodów mi tor firmy TMB w naszej wypożyczalni RentTools i ciesz się szybko uzyskanym wysokiej jakości efektem bez użycia siły.

Jak to działa?

TMB Mi-Tor jest profesjonalną szorowarką ręczną orbitalną, która osiąga aż 3300 ruchów orbitalnych na minutę. Umożliwia szybką, skuteczną i bardzo komfortową pracę nawet w wąskich miejscach. Idealnie sprawdza się również w czyszczeniu schodów i podstopni. Szorowarka waży zaledwie 10kg i dzięki kółkom i składanej rączce jest bardzo prosta w obsłudze i transporcie.

wymiary maszyny (dł/wys/szer) [mm] 270/130/115 + rączka wydłużana od 97 cm do 135 cm 

napięcie / częstotliwość [V/Hz] 230/50

obroty szczotki [rpm] praca oscylacyjna 3300

waga maszyny [kg] 10

Ruch orbitalny generuje stałą orbitę, powodując liczne ruchy na tej samej powierzchni. Szorowarka Mi-tor osiąga 3300 obrotów na minutę, przy ruchu orbitalnym gwarantuje to wysoką skuteczność i zwiększone efekty pracy.

admin

Mycie paneli w Zabrzu

Twój nowy system słoneczny wymaga bardzo niewielkiej konserwacji, ale czysty panel słoneczny jest znacznie bardziej wydajny niż brudny lub zakurzony.


Przewodnik krok po kroku dotyczący czyszczenia paneli słonecznych

Całkowicie wyłącz system.

Twój system powinien zostać całkowicie wyłączony przed czyszczeniem zgodnie z procedurą wyłączania wymienioną w instrukcji obsługi lub instrukcji obsługi producenta falownika. Systemy DC będą musiały zostać całkowicie wyłączone. Systemy AC należy wyłączyć za pomocą głównego wyłącznika zasilania słonecznego.
Odłącz lub zablokuj wszelkie zbieranie wody deszczowej lub rynny.

Tam, gdzie zbiorniki na deszczówkę są zainstalowane i podłączone do systemu rynnowego, należy je tymczasowo odłączyć lub odciąć od rynien, aby upewnić się, że brudna woda nie spływa do zbiornika.

Wybierz chłodną, ​​łagodną porę dnia.

Połączenie gorącego szkła na panelach i zimnej wody może zwiększyć ryzyko pęknięć spowodowanych nagłą zmianą temperatury. Dodatkowo, jeśli gorące słońce pada na panele, każda użyta woda może szybko wyparować i pozostawić brudne ślady – niwecząc całą twoją ciężką pracę! Chłodny, wczesny poranek to szczególnie dobry czas na sprzątanie. Rosa, która osiadła na panelach przez noc, mogła zmiękczyć brud i brud, co oznacza, że ​​będziesz potrzebować mniej wody i energii do czyszczenia paneli słonecznych. Jeśli nie możesz poradzić sobie z wczesnym rankiem, pochmurny dzień lub łagodny, chłodny wieczór to również idealny czas na czyszczenie paneli słonecznych.

Jeśli to możliwe, wyczyść panele z ziemi.

Ze względów bezpieczeństwa rozsądnie jest wyczyścić panele z ziemi, jeśli to możliwe. Użyj węża, aby skierować wodę na panele. Użyj węża z odpowiednią dyszą, aby strumień wody mógł dotrzeć do paneli. Najlepiej użyć wody demineralizowanej.

Upewnij się, że kierujesz wodę tylko na górną część paneli słonecznych.

Chociaż może się zdarzyć, że trochę wody dotknie tylnej części paneli, nie należy celowo kierować wody na tył paneli lub do szczeliny między panelami a dachem.
W przypadku uporczywych zabrudzeń użyj miękkiej szmatki i łagodnego mydła.

Nie musisz inwestować w żadne wymyślne środki czyszczące: wynająć sprzęt do czyszczenia paneli - filtr wody, szczotką oraz kij teleskopowy od 7 do 12m. Dobrej jakości miękka szczotka w połączeniu z długim przedłużeniem, mogą stworzyć idealne narzędzie - i bezpiecznie utrzymać Cię na ziemi.
Nie próbuj wspinać się na dach bez odpowiedniego sprzętu zabezpieczającego.

Korzystanie z wody zwiększa ryzyko pracy na dachu. Dach może stać się dość śliski, gdy do czyszczenia używana jest woda. Jeśli czyszczenie paneli z ziemi nie jest możliwe, nie próbuj wchodzić na dach, chyba że masz odpowiedni sprzęt bezpieczeństwa i przeszkolenie. Dla własnego bezpieczeństwa najlepiej zatrudnić odpowiednio wykwalifikowanego profesjonalnego sprzątacza.
admin

Doczyszczanie posadzki z płytek gresowych.

Jak doczyścić posadzkę i jakie błędy najczęściej są popełniane w czasie czyszczenia posadzki?

Czemu posadzka po próbie doczyszczenia brudzi się znacznie szybciej? Jak nie dopuścić do tego i doczyścić trwale posadzkę?

admin
Zadzwoń