• +48796738550, 4Home, Zabrze ul. Dąbrowskiego 25/4
  • kontakt@wypozyczalniakarcher.com.pl

Wysuszyć przed odbudową

Wysuszyć przed odbudową

Problem: drewno zanurzone w wodzie wchłonie dużą ilość wody. Zbyt szybka odbudowa po powodzi może powodować ciągłe problemy, takie jak rozwój pleśni, inwazje owadów oraz niszczenie drewna i okładzin ściennych.
Jak długo? Aż wyschnie? Może minąć kilka tygodni, zanim drewno wystarczająco wyschnie, zanim zamknie ścianę. Czas schnięcia będzie różny w zależności od początkowej zawartości wilgoci i warunków suszenia.
Jak mogę sprawdzić, czy jest wystarczająco sucha? Sprawdź to za pomocą miernika wilgotności drewna. Drewno powinno mieć wilgotność mniejszą niż 15 procent, zanim płyta gipsowo-kartonowa, panele lub inne pokrycia zostaną umieszczone na drewnie. Osoby zrób to sam mogą pożyczyć lub wynająć licznik ze sklepu z narzędziami lub składowiska drewna. Renttools.pl mają mierniki na wynajem, które pozwolą sprawdzić. Jeśli wykonawca wykonuje pracę, właściciel domu powinien poprosić wykonawcę o sprawdzenie miernikiem, czy drewno jest suche.
Jedynym dokładnym sposobem pomiaru wilgotności drewna jest użycie miernika wilgotności drewna.


Jak mogę wysuszyć rzeczy?
Wentylacja. Wentylacja jest zwykle najlepszym sposobem na wysuszenie rzeczy i może usunąć kilka galonów wody dziennie. Zapewnij wejście i otwór wylotowy dla powietrza, aby promować wentylację krzyżową. Umieść wentylator w oknie lub drzwiach z wentylatorem na zewnątrz. Resztę otworu uszczelnij tekturą, sklejką lub kocami, aby wentylator mógł wytworzyć próżnię. Użyj wentylatorów do cyrkulacji powietrza po mokrych powierzchniach. Skieruj fanów w rogi lub inne ukryte obszary.
Ciepło. Ciepło zwiększa zdolność powietrza do zatrzymywania wilgoci. Użyj pieca lub dużych grzejników do ogrzania powietrza. Małe grzejniki będą miały niewielki wpływ. Gdy drewno staje się bardziej suche, pomocne może być ogrzanie domu przez kilka godzin, a następnie przewietrzenie, aby zamienić wilgotne powietrze na suche.
Osuszacze. Osuszacz można zastosować, jeśli powietrze na zewnątrz jest wilgotne. Osuszacze działają najskuteczniej w wysokich temperaturach. Przy 20 stopniach i 70 procentach wilgotności względnej większość osuszaczy usuwa z powietrza 1-2 litry wody na godzinę.

admin
admin

Zadzwoń